Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas vérnyomás gyógyszert...

Magas vérnyomás gyógyszert szedjem?

Figyelt kérdés
Nem volt gond soha a vérnyomásommal de úgy két hónapja felszaladt írány az ügyelet ott 180/100 kaptam gyógyszert elküldtek a körzetimhez akinél szintén nagyon magas lett mikor megmérte ÉKG-t is csinált vérvételre küldött szemészetre minden okés az eredményekkel írt fel gyógyszert Portiront és lokrent 1-1 szemet kéne szedni de csak felet szedek mert ez is nagyon leviszi túlságosan is ha itthon mértem 160/90 körül volt a nyomásom dokinál mindig több. A gyógyszertől viszont olyan alacsony a nyomásom hogy állandóan álmos vagyok 108/69 a mai rekordom menjek vissza a dokihoz kérjek más gyógyszert? Kicsit megijedtem mert nem volt gondom a vérnyomásommal és sokszor már mindenféle tünetet beképzelek és félek hogy egyszer csak leáll a szívem pánikolni kezdtek, meg szédülni, gondoltam dili doki sem ártana . Mit tegyek?
2016. nov. 19. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen,menj vissza. A két vérnyoméscsökkentő együtt sok neked. Szedni viszont kell valamit,mert a 160/90 is sok. Egyébként az emberek nem úgy szoktak születni,hogy magas a vérnyomásuk,hanem egyszer csak elkezdődik. Nem tudom,hány éves vagy,de a korral szinte törvényszerű,hogy meszesednek az erek, fárad a szív és kialakul a magasvérnyomás. Kinek előbb,kinek később. Ez függ alkattól, életmódtól,öröklődéstől.
2016. nov. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Látod kedves kérdező! Ezért jó, ha odaírod, hogy nő vagyok, 42 éves, túlsúlyom nincs ( vagy leírod mi van) A válaszoló a saját esetéhez képest tud viszonyítani, és válaszolni. De így még azt is gondolhatja, hogy 62 éves 72 kilós alkoholista pacák vagy..
2016. nov. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A "kor" nem mindig jelent idős kort. Sajnos sok fiatalnak is van magasvérnyomása, és bizony ilyen szempontból a 40-50 év is magasabb kornak számít.
2016. nov. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nő 34 éves ,164cm magas, 64 kg pajzsmirigy betegség (elhalt pajzsmirigy), mindkét szülő magas vérnyomással küzd, rendszeresen sportolok de ülő munkát végzek figyelek a táplálkozásra, soha nem volt eddig gond a vérnyomással. Ennyi adat remélem elég. Gondoltam rá hogy másik orvost keresek mert jelenlegi azon kívül ,hogy újra és újra elküld vérvételre semmi mást nem csinál mikor visszamentem a leletekkel még csak meg sem mérte a vérnyomásom elvileg nem kellett volna ha már ő írt fel két gyógyszert ami piszkosul leviszi a nyomásom
2016. nov. 20. 08:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg hogy csak az egyik tbl-t szeded. Ha a vérnyomásod 110 és 140 közötti értéken van,akkor az már jó. Ha még az az egy egész tabletta is sok,akkor azt is felezd el. De mérd meg a vérnyomásodat reggel is és eset is. Előfordul,hogy napi 1x-i bevétel nem tart ki 24 órán át és jobba hat úgy,ha reggel és este is beveszel fél tablettát. Nem szabad hirtelen nagyon alacsonyra vinnie,de 140 alatt kell lennie. Gyakran egyébként legjobban, a betegek saját maguknak tudják beállítani a gyógyszert. Körzeti nővér vagyok,de a főnököm karduiológus is. Ő minden betegnek elmondaja ezeket.
2016. nov. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!