Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez pánikbetegség?

Ez pánikbetegség?

Figyelt kérdés
Egyszerűen mindig, minden este a fejembe látom ahogy apum holtan fekszik a koporsóba... Egyszerűen belevésődött az eszembe, és szinte sose tudok aludni.. Mindig azt hiszem hogy agyvérzés vagy szívroham fog elvinni és ezt nem akarom!! Mindig gondolom hogy lehet hogy pánik beteg vagyok de lehet hogy nem lehet hogy agyvérzésem lesz vagy valami ilyesmi... Álltalánosba mindig csúfoltak/gunyoltak hogy hogy nézek ki, és folytatódott középsuliba is... Légyszi mondjatok nekem tanácsokat hogy mit tegyek, visszahúzódó lány vagyok orvoshoz nem akarok menni vagy szihologushoz. Kb 1-2 éve volt egy pánik rohamom nagyim hívta is az orvost mikor alig kaptam levegőt és kaptam szurit is es be is aludtam tőle. Ez pánik betegség lenne? Bocsánat hogy így fogalmaztam de nagyon ideges vagyok 15/L ;(

2016. nov. 20. 00:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Azóta az eset óta volt komoly tünet? Rosszul lettél vagy ilyesmi? A gondolatokkal kapcsolatban én azt mondanám inkább kényszerképzetek a túlzott félelem a betegségtől pedig hipohondria. Lehet nem jól írtam , de szoktak ide írni emberkék hasznos véleményeket :) biztos neked is válaszolnak.
2016. nov. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pedig akarjál pszichológushoz menni, mert ő tud segíteni, hogy az osztályban megtaláld a helyedet. És ha majd jól érzed magad, el fognak tűnni ezek a félelmek. Keresd meg az iskolapszichológust vagy az iskolaorvost, titoktartási kötelezettségük van.
2016. nov. 20. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez nem pánikbetegség (annál rosszul leszel, izzadás, szédülés, fülzúgás, légzésnehézség foltokat látsz, szívdobogás érzet, hányás stb és ez mindig előjönne, nem mersz bizonyos helyzetekbe kerülni) ez inkább csak egy kényszerképzet, ami orvosi segítség nélkül nem fogsz tudni eltüntetni!
2016. nov. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Néha alig kapok levegőt kapkodnom kell de ez már ritkán fordul elő, én úgy érzemhogy a látásom romlott távolra kevésbé látok, néha szúr a szivem (mellkasom között) ugye most lettem középiskolás és beiratkozáshoz kellett csinálni orvosi vizsgálatot:fül, szem, tüdő szűrés. El is mentünk és semmi probléma nem volt csak a bal fulem kicsit suketebb mint a jobb. Ez volt kb 4 hónapja.
2016. nov. 22. 22:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez még nem pánikbetegség, de könnyen lehet az belőle, ha nem kérsz segítséget szakembertől. Ezek a tünetek a felfokozott idegállapot jelei. Úgy gondolom, túl sokat aggódsz, és túlságosan félsz olyan dolgoktól, amiket csak el kellene engedned magad mellett. Ha az ember aggodalmaskodásával meg tudná változtatni a dolgokat, akkor nagyon sokan már tökéletesek lennénk. :) Vannak dolgok, amiket el kell fogadnunk úgy, ahogy vannak, egyszerűen meg kell barátkoznunk velük. Nem mindenre van befolyásunk. Viszont van amiben mi is változtathatunk (pl. többet mozgunk, egészségesebben étkezünk, rendszeresen pihenünk stb.) Meg kell barátkoznunk pl. az elmúlás gondolatával is. Az, hogy apukádat sokszor úgy látod, nem kell, hogy megrémisszen. Egyszer mindannyian eltávozunk (elalszunk), ez az élet rendje (és nem is biztos, hogy olyan borzalmas)...

Ez a (ki tudja honnan jött) szörnyű kényszerképzet, amit látsz, sarkallhat POZITÍV gondolatokra/tettekre is. Például arra, hogyha apudtól egyszer el kell búcsúznod, akkor milyen fontos őt MOST szeretned! Ne csak a negatívumokat olvasd ki a történésekből, hanem lásd meg, hogy mi a jó abban ami veled, körülötted történik. Már a TE létezésed önmagában is egy pozitív dolog. Ne hagyd magad a félelmektől legyőzni, mert csak addig van erejük, amíg elérik, hogy megijedj tőlük! Akkor híznak, ha "eteted" őket.

Bízzál a dolgok jóra fordulásában, bízzál abban, hogy van VALAKI, aki egyengeti útjaidat!


Sok szerencsét!


Egy gyógyult pánikbeteg

2016. nov. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a tanácsokat, nagyon sokat segítettetek.
2016. nov. 24. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!