Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sklerózis multiplex kettős...

Sklerózis multiplex kettős látás nélkül?

Figyelt kérdés

Van itt olyan aki tudna nekem írni erről a diagnózisról? Személyes tapasztalatok érdekelnének elsősorban, akik átélik.

Nekem volt egy ismerősöm aki akinél ezt diagnosztizálták, de nem túl közeli ismerős. Csak két dologra emlékszem ezzel kapcsolatban: Kettőslátása volt ezért szemüveget hordott, és füvezett, mert állítólag akkor nem remegett a szeme.

És a járása is elég nehézkes volt.


A kettős látás szorosan összefügg ezzel a diagnózissal?


Ugye google a barátom, vagy inkább az ellenségem, és egy mondjuk egy hasfájásra már kiadja azt, hogy terhesség, vastagbélrák, mindenféle daganatok, élősködők, ami még a szívben is meglapulhat... Szóval ezek alapján nem tudom elképzelni ezt az állapotot. Mert amiket olvastam róla pl. nem minden esetben van kettős látás, esetleg homályos látás. Vagy a másik verzió, hogy valaki arra kel fel, hogy megvakult a fél szemére.


Van olyan aki tudna írni nekem erről a betegségről? Nem képzelem magam annak, de amiket olvastam, túl sok az egyezés az egyéb problémáimmal. Amiket nem tudnak, hogy miért van.

Akár privátot is szívesen olvasok ezzel kapcsolatban, minél hosszabb annál jobb.

Köszönöm a segítséget.



2016. nov. 23. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:

SM kialakulhat akár kettős látással akár nélküle is.

A kérdésed alapján nem érzem, hogy indokolt lenne ilyen betegség ellen az aggodalmad.

Kettős látni akár egy eséstől is lehet, nem kellenek hozzá megvadult (agyevő) fehérvérsejtek és véletlen csupasz téves idegkapcsolatok, amiről az SM szól.

És ezt szántam válasznak is a kérdésedre, mert erről szólna az SM.

2017. márc. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Evente kihozza a szem latoideg karosodast a meleg, tavaly kettos latasom is lett. Evente felpumpalnak 1000 mg szteroiddal, az segit. Par napja kezdtek a lemtrada infuziot mert megint lelassult a bal szemgolyom, a jobb meg foltos es homalyos. Legutobb a nagy meleg kozepette, egy csaladi baj es egy napos boges kihozta a szemtengely ferdulest. Evenkenti kezeles lesz. 5 napon at napi 5 orat kapom, szteroiddal egybekotve
2017. máj. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kb két hónapja megjött a kettőslátás szerű valami is.(nagyon hülyén gangozhat elsőre) Nem tudom, hogy mi az, mert eddig azt hittem, hogy az az, hogy a két szem izmai nem mozognak összhangban ezért csúszik el oldalirányban a két kép.... gyerekkoromtól volt olyan ha néztem a tévét féloldalasan elfeküdtem az egyik szemem, és utána felültem akkor időbe telt hogy ne két tévé legyen egy helyett. de ez két konkrét kép volt....

Most viszont amit tapasztalok, az fura. nem kell elfeküdnöm a szemem, elég ha gyenge állapotomban megerőltetem magam és kimegyek az utcára. a jelzőlámpáknál tűnt fel, hogy a rövid zebra másik oldalán, amikor zöldre vált a figura kettő helyett 4 lába van meg négy keze, és még homályos is... az arcok nagyon durván torzulnak...

Nem estem el mostanában, melegem sincs....

Azóta rosszabbak lettek a fent nem említett tüneteim is(mivel akkor csak a látással kapcsolatos része érdekelt), neurológusnál voltam, aki nem zárta ki ennek a lehetőségét :(... vannak még vizsgálatok, de nem tudom mire számítsak, mi az ami esetleg 100%-ban ki tudja zárni, hogy nem vagyok az...

2017. máj. 15. 19:08
 4/5 anonim ***** válasza:

McDonald-kritériumok szóra rákeresve megtalálhatod, hogy milyen kritériumok kellenek ahhoz, hogy orvosilag kimondják, hogy SM-ed van.

Ismerek, aki SM-esnek lett mondva pedig nem teljesíti a McDonald kritériumok jelentős részét (szerintem nem tudtak mit kezdeni vele az orvosai és jobb híján azt irták, hogy SM).

A betegség lényege: bármelyik izmod vagy mirigyed amelyik elromolhat, az idővel el is romlik. Amíg az ember ezt nem tapasztalja meg, addig nem tudja milyen sok izom vagy mirigy működését irányítja az idegrendszer (és milyen problémát okoz, ha károsodik a hozzá vezető ideg).

2017. máj. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ami biztosan jó SM teszt, az az MRI kép és az agyvízvétel. Ezeket elfogadja a TB leszázalékolás minősítése során (akkor értékelnek "betegebbnek", ha az MRI képen látszik a betegség aktivitása).

Koordinációs zavar is lehet az SM következménye: gyakran félreüt az ember a billentyűzeten. Nekem is van ilyen problémám ma kb. 20 évvel az SM felderítése után.

2017. máj. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!