Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szállodák éttermei mennyire...

Szállodák éttermei mennyire vannak felkészülve arra, hogy valaki cukorbeteg és nem ehet akármit? Félek hogy nem tudok majd rendesen enni!

Figyelt kérdés
2010. dec. 17. 20:21
 1/6 anonim válasza:

én turisztikát tanulok a fősulin, de van szakács szakmám, és bátran mondhatom, hogy ha szólsz a szállodának és esetleg még a főséfnek is, hogy Rád figyelni kell és elmondod mit ehetsz, mit nem, akkor ügyelni fognak, hogy megfelelő ételeket szolgáljanak fel... :))

De ne feledd, néma gyereknek anyja sem érti a szavát. :)))

2010. dec. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát meg tudják oldani,ha szólok,hogy semmi cukrosat és fehér liszteset sem ehetek?Másfél éve derült ki és szigorúan tartom a diétát,még karácsonykor sem csábulok el,és kicsit beparáztam,hogy mit fogok enni.
2010. dec. 17. 20:39
 3/6 anonim ***** válasza:

anyukám cukorbeteg, de ő szokott enni fehérkenyeret, úgyhogy nem tudom, hogy miért nem szabadna... de nem akarok okoskodni, tény, hogy van, amelyik kenyérbe raknak cukrot...

hát, annó emlékszem, hogy az oviban volt egy cukorbeteg kislány, és mindig mást kapott, mint mi, úgyhogy ha az oviban tudtak rá figyelni, akkor egy szállodában is biztos megtudják oldani :) ha svédasztal van, akkor te is összetudod válogatni szerintem, legalábbis anyukámnak nem nagyon okozott gondot a szállodai menza, inkább a kínai kaják és a pizza nyomja fel nagyon a cukrát...

szóval ezekkel vigyázz, mert cukrozzák őket eléggé, vagy ha ilyet eszel, akkor számolj több egységnyi inzulint, de lehet, hogy rosszat mondok ezzel, ha így van akkor elnézést :(

2010. dec. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsi,nem cukorbeteg vagyok,hanem inzulinrezisztens,és úgy kell étkeznem mint a cukorbetegeknek.Másfél éve csinálom ezt a diétát,és nem szeretném ici-picit sem megszegni,mert nagy a tét!Babát szeretnék most már 10 éve!
2010. dec. 28. 08:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Teljesen nyilvánvaló, hogy figyelnek. Ha valami bajod lenne be tudnád perelni őket, úgyhogy ez nekik sem játék.

Világosan magyarázd el nekik ugyanezt amikor rendelsz.


Egy öt csillagos szálloda éttermében dolgoztam ezeket az allergia dolgokat nagyon komolyan kellett vennünk.

2011. jan. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor véletlenül sem hoznak ki olyan dolgokat amibe cukor van?És mi van a svédasztalos kajával?Honnan tudom hogy mondjuk a pék áruk közül melyikbe nincs cukor?
2011. jan. 5. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!