Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rostszegény életmód miatt...

Rostszegény életmód miatt fájhat az alhasam?

Figyelt kérdés
Február óta fennáll, lázam, vér a székletemben nincs. Kevés rostot fogyasztok, illetve sok szénhidrátot. Voltam vérvizsgálaton még májusban, de az nem mutatott ki gyulladást. Amúgy 17 vagyok, és mivel lassan érettségi, ilyen miatt nem akarok dokihoz, meg gasztroenterológushoz menni, hacsak elég lenne a rostdús táplálkozás, és a megfelelő folyadék fogyasztás. Az a baj hogy szeretem a junk-food, meg a gyors kajákat, és nagyon válogatós házi koszt terén, volt hogy hányingerem lett amikor meg akartak velem etetni egy tál pörköltet.. Megoldás lehet az ha naponta, joghurtba teszek 1-2 kanál búzakorpát, és megpróbálok többször kevesebbet enni?

2016. nov. 27. 17:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Amúgy nem komolyan, csak egy állandó feszülés érzést érzek ott az alhasamban, meg WC-n érzem ha néha nyomom hogy feszül a belem. Mozogni ugyanúgy tudok, csak zavar..
2016. nov. 27. 17:17
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, lehet az oka a rostszegény étkezés.

Vegyél erőt magadon, egyél több rostot, gyorskajákat csökkentsd (tudom, milyen nehéz elhagyni), igyál több vizet, mozogj.

Ettől még nem kell pörköltet enni. :)

Banánt szereted? Sokat segít.

Joghurt-zabpehely is jó.

Tejbegrízt, tejberizst szereted? Zabpehelyből is nagyon finom!

2016. nov. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, lehet az oka a rostszegény és egészségtelen táplálkozás. Ha nem akarsz orvoshoz menni,akkor a táplálkozásodat kell alaposan megreformálnod! Egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, levest, főzeléket! Ha kenyeret eszel, akkor csak teljes kiőrlésűt egyél (tönkölybúzakenyér, korpás vagy rozskenyér), igyál naponta legalább 3 liter szénsavmentes ásványvizet! Kerüld a szénsavas,cukros üdítőket, a chipset és társait, valamint a csokit , édességeket. A gyorséttermi kajákat pedig FELEJTSD EL!!!! Ha azt akarod, hogy helyrejöjjön az emésztésed - egészséged, akkor csakis te tehetsz az ügy érdekében és így, hogy elkezdesz egészségesen táplálkozni!!!!
2016. nov. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Savanyúkáposzta és főtt cékla.
2016. nov. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma sok savanyú káposztát ettem, picit hasmenésem is volt tőle (nem majonézes mártás után kellett volna xD). És ez hány nap? Holnap be tudok szerezni Búzakorpát, szóval remélem jó lesz. Zavar hogy zuborog a belem meg feszül a hasam..
2016. nov. 27. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!