Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy órája iszonyúan dobog a...

Egy órája iszonyúan dobog a szívem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb. egy órája kezdődött, éreztem, hogy felpörög a szívem, mostanra az egész mellkasom dübörög, ha ráteszem a kezemet, érzem is, megszámoltam, 140-170 dobbanás/perc között váltakozik. Valakinek az ügyeleten kívül jó ötlete?

2016. dec. 11. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy vérnyomást mérj meg.És írd meg kérlek a konkrét értékeket.Azonnal fordulj orvoshoz!
2016. dec. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs vérnyomásmérőm
2016. dec. 11. 21:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Bejutott a szervezetedbe valamilyen pulzusszám fokozó szer ?
2016. dec. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Történt valami mostanában ami felzaklatott vagy túl sok stresszt okozott?

Feküdj le kényelmesen, lélegezz mélyeket és próbálj meg megnyugodni. Van melletted valaki? Holnap az első utad az orvoshoz vezessen! Nyugi nem lesz semmi baj.

2016. dec. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ma még csak nem is kávéztam és nem történt velem semmi lelki megrázkódtatás, csak úgy a "semmiért" kezdett őrült kalimpálásba a szívem. Volt már más is így?
2016. dec. 11. 21:23
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Velem volt régen többször is. Az első alkalommal nagyon megijedtem, amitől aztán mégrosszabb lett. Elkezdtem szédülni (szerintem azért mert féltem), a szüleim rohantak velem a kórházba, kaptam gyógyszert, megvizsgáltak, pár napig bent tartottak (így utólag nézve nem volt rá szükség) aztán mehettem is haza, semmilyen bajt nem mutattak az eredmények. Pár évvel később megint megismétlődött, akkor erre ébredtem. Fél órát fent voltam, próbáltam megnyugtatni magam, de nem múlt el úgyhogy visszafeküdtem aludni. Reggelre semmi bajom nem volt.

2016. dec. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vegyél egy nagy levegőt és tartsd bent vagy, köhintsél egyet erőteljsen,de segíthet az is,ha az arcodat jéghideg pl. fagyasztott borsóhoz nyomod. És menj el holnap orvoshoz,mert lehet pszichés alapon,de egy,a nők között gyakori szívbillentyű elváltozás - mitralis prolapsus - is okozhatja az ilyen hirtelen fellépő gyors szívverét.
2016. dec. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi megint! Utánaolvastam a neten, találtam egy ún. carotis-masszás nevű módszert, alkalmaztam, működik. Lecsillapodott a szívem, csak olyan érzés, mintha kikészült volna a nagy pörgésben….
2016. dec. 11. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!