Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Apámnál demenciát állapítottak...

Apámnál demenciát állapítottak meg, ez mit jelent, mi okozza és gyógyítható-e?

Figyelt kérdés
51 éves.
2016. dec. 12. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Szellemi leépülést jelent. :-( Amennyire tudom, valamennyire kordában lehet tartani, lassítani a folyamatot, de visszafordítani sajnos nem. Javaslom, hogy vizsgáltassátok meg máshol is, mert ilyen fiatalon nem szokványos ez a betegség.
2016. dec. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Gyogyitani sajnos nem lehet... De szerintem is edesapad meg nagyon fiatal hozza. Nalunk anyosomnal van (80eves) de ö Mar nagyon a vegen van... El Kell menjek otthonba, mert Mar annyira leepült, hogy senki nem vallalja az apolasat. Azzal tudsz segiteni, hogy sokat olvasson, keresztrejvenyt fejtsen, sudoko (nem tudom jol irtam e) esetlek enekelni vele, tancolni, fözni közösen. A lenyeg, hogy olyan tevekenysegeket, amiben hasznalja az agyat es gondolkoznia "Kell"... Remelem tudtam kicsit segiteni. Ha meg Lenne kerdesed, nyugodtan irj
2016. dec. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És meddig fajulhat ez? Milyen gyors a leépülés? :(
2016. dec. 13. 14:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon fiatal még ehhez. Demencia=az agy leépülése. Gyógyítani nem lehet de lassítani igen. Ha sokat használja az agyát míg 80 évesen is vígan élhet. Hasznosak amiket eddig írtak :)

Egyébként ha nem kezelik odáig fajulhat, hogy képtelen lesz ellátni magát, gyakorlatilag csecsemővé változik.

2016. dec. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Milyen gyorsasagu? Azt senki nem tudja elöre megmondani. Masodik vagyok. Az anyosomnal tavaly allapitittak meg, mostmar azon a szinten van, hogy nem tud öltözködni, nem tud fözni maganak, meg egy kenyeret se tud megkenni... Se takaritas, se mosas semmi... Pelankaba csinalja a kis es Nagy dolgat, ha esetleg sikerül a wcbe, akkor nem tudja kitörölni... Ejjelente kiabal, jarkal. Senki nem akarja Mar apolni, ezert januartol irany az otthon
2016. dec. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jézusom... utána olvastam, hogy körülbelül 10 évig lehet élni ezzel a betegséggel és hogy mivel jár a leépülés. Nem akarom elhinni. Látszólag semmi baja az apámnak... nem lehet hogy félre diagnosztizálták? Neurológián volt mindenféle vizsgálaton, de nem emiatt... összeesett és 10 percig eszméletlen volt, majd nem emlékezett a történtekre. Kiderült hogy tüdőgyulladása van, de elküldték neurológiára is és ezt írták a leletre, mint diagnózist.
2016. dec. 13. 17:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Előfordul, hogy 50 évesen kezdődik az Alzheimer-kór, ezt ugy hivják, hogy "korai kezdet". De ez ritka. Annak alapján, amit leirtál, én további vizsgálatokra vinném. Ez szerintem nem egy jellemző demencia-kezdet, inkább valami erősebb agyi-keringési problémának tűnik. Sajnos, az orvostudomány nem tud túl sokat ezekről az agyi történésekről... vannak mindenféle ismeretterjesztő cikkek, szenzációk, hogy igy az alzheimer, meg úgy, de a hétköznapi gyakorlat a nagy nulla, nemigen tudnak semmit kezdeni vele. Milyen vizsgálatokat végeztek apukádnál? Agyi CT készült? Arra a leletre mit irtak? Pszichiátriai teszteket végeztek? A demencia szűrésére használt tesztek közül az MMSE tesztet és az órarajzolási tesztet megtalálod a neten is. Ezt meg tudod vele csináltatni. Én - sok évnyi demens ápolás után - úgy határoznám meg a demencia diagnózisát, hogy a beteg elkezd hülyeségeket csinálni, értelmetlenségeket, olyan dolgokban, amiket jól tudott. Szegény apukám pl. összekeverte a permetszereket, miközben sok évtizedes gyakorlata volt benne, és korábban soha nem fordult vele elő. Szétszedte a redőnyt és nem birta összerakni, miközben korábban komplett faredőnyöket készitett, rendkivül ügyes barkácsember volt. De elkezdett rosszul csinálni dolgokat. Nem tudtuk ám akkor, hogy miért van ez, hogy ez a demencia jele, csak később fejtettük vissza a dolgokat. De apukám már közelebb volt a kilencvenhez, mint a nyolcvanhoz. Igy is hat évig tartott. Akinél az ötvenes éveiben elkezdődik, annál 12-15 évig is eltarthat, mire eljut a végig. Borzalmas betegség, sajnos ezt kell mondanom.


Apukádnak milyen tünetei vannak? Az emlékezetkiesésen kivül? Egy eszméletvesztés után szinte mindenkinek van vmilyen mértékű emlékezetkiesése. Ami később vissza is térhet. Személyiségváltozást észleltek-e? A demenciára az is jellemző, hogy megváltozik a beteg.


Mivel édesapád nagyon fiatal ehhez a betegséghez, és lehet, hogy másról van szó, mindenképpen járjatok végig minden lehetséges orvosi utat.

2016. dec. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!