Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önkielégítés, feszültség,...

Önkielégítés, feszültség, vallás, pszichoszomatikus tünetek?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kezdődött nálam egy fajta pánikbetegség. Félek, hogy bármikor meghalhatok és nagy rajtam a feszültség. Testem tüneteket szokott mutatni, mindig más betegségét. Ugyanakkor nagyon vallásos is vagyok és úgy érzem az Úr segíthet nekem meggyógyulni, de ha maszturbálok, azt bűnnek érzem és szintén sok rajtam a feszültség, akkor azért nem érzem jól magam. De ha nem végzem, akkor pedig amiatt nagy rajtam a feszültség. Ha teszem, amiatt félek, mert bűn és így nem gyógyulhatok meg. Ha nem teszem, amiatt nagy rajtam, mert szükségét érzem azért, könnyen felizgulós fajta vagyok. Mi a véleményetek erről? Állandó feszültség és mentális tünetek lehetnek a maszturbáció megvonásától? És a katolikus egyház szerint mennyire bűn ugyanakkor az? Tegyem vagy ne tegyem?

2015. dec. 27. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Te nem vallasos vagy, hanem pszichotikus. Keress szakerto segitseget, hiaba probalsz ugy tenni mintha ez normalis lenne a 'vallasod' miatt, nem az.
2015. dec. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy fiú, vagy lány vagy?
2015. dec. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hipochondria bűntudat miatti szorongással vegyítve.

Ebből az állapotból szakember segítségével könnyebben kikerülhetsz. Fel kellene oldani a maszturbáció-vallás ellentétet is, mert egész életedre kiható, állandó lelkiismereti válságot okozhat.

2015. dec. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Bika jegyű vagy?


Esetleg keress barátnőt, akivel a házasságig nem szexelhetsz a vallásod miatt... én is keresztény vagyok, és egyszer megmagyaráztam a hittanáromnak és a plébánosunknak is, miért oltári nagy baromság hogy házasság előtt nincs szex.


1. Nem házasodok össze olyannal egy egész életre, akivel nem beszéltünk át mindent. Mi van ha ő a BDSM-et szereti, és én is, és mindketten szubok vagyunk, de ez nem derül ki, csak az esküvő után? :D ... Ciki.


2. Jézusnak egy fél szava sem utal arra, hogy nem szabad szexelni házasság előtt. Innentől kezdve hiteltelen pampogásnak és a zsidótörvény legitimálásának tartom, amit művel az egyház.


A maszturbálás pedig, hasonló logika mentén haladva, pont annyira testi - biológiai szükséglet, mint az evés, vagy a mozgás. Önző a mozgás ha egyedül mozogsz? Önző az evés ha egyedül eszel? Nem hinném... Pusztán objektíven kéne gondolkodni, és definiálni a bűnt: A bűn az a cselekedet, amivel magadnak vagy másnak ártasz. Szenvedést okozol.


Kérdem én: A maszturbálással magadnak vagy másnak ártasz? Más ott sincs, magadnak pedig jó érzés. Ha az általad leírt logikát követed, akkor elkorcsosul a lelked, mert olyat vonsz meg magadtól, amire a természetes valódnak szüksége van.


És most jöjjön a kegyeledöfés: Jézus azt mondta a maszturbálásról, hogy: "". Idézet vége.


Sok sikert!

2015. dec. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A halálról meg annyit, hogy mindenki fél tőle.

Ösztönös ez a félelem. Valójában én nem is a haláltól, hanem a szenvedéstől félek. Attól hogy lassan halok meg, és sokáig kell szenvednem, mire a túlvilágra jutok.


Az a helyzet, hogy akik a klinikai halálból visszajöttek, arról számolnak be, hogy különösebben nem éreztek fájdalmat. Ez megnyugtató.


Ha nincs túlvilág, akkor tök mindegy hogy meghalunk-e, ha pedig létezik a halál utáni élet, akkor meg jó hogy meghalunk. Rosszat nem lehet mondani.

2015. dec. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, ilyesmiken gondolkodok én is. Zavar, mert barátnőm is van 3 éve és az se zavart sose. Nyár végén kezdődött ez a pánikozás vagy nem tudom, de azért könnyebben veszem jóval, mint akkor. El tudom terelni róla a figyelmemet már, meg újra rendesen jól érezni magam. Egészséges gyerek is voltam és a önkielégítést is 9 éves korom óta. Csak vhogy ezt a falat nehezebb ledöntenem. Úgy vélem emiatt írtam ezt a kérdést.. :3 Lelkileg mindig erős voltam, titkokat őrizni meg mindent bevállalni mások kedvéért, tanácsokat adni stb. Beszélgettem erről barátaimmal, szüleimmel is, mert nem félek segítséget se kérni persze. De érdekel az emberek véleménye erről, meg most így belegondolva leginkább talán egy jó indokot várok arra, hogy tegyem amit érzek, csak vhogy meggátol ez a félelem.. :P De ezek a válaszok mind sokat segítettek reálisabban látni. Várom még a véleményeket. Köszönöm . :)
2015. dec. 27. 14:45
 7/11 A kérdező kommentje:
Mérleg jegyű vagyok egyébként.
2015. dec. 27. 14:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Na ez a jegy lett volna a második tippem. :D

Ne eltereld róla a figyelmedet, hanem fogadd el, hogy ez nem bűn és pont.

2015. dec. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én talán pánikban nem vagyok, de kicsit hasonlítok a Kérdezőhöz. Az utóbbi időben nagyon feszült, ingerlékeny voltam. 3 hétig nem végeztem önkielégítést.


Így a kérdésre válaszolva szerintem van alapja annak, ha az ember hosszabb időn át nem végez szexuális tevékenységet, akkor mentális tünetek előjöhetnek.


A Kérdezőhöz hasonlóan én is vallásos vagyok. Szeretem kielégíteni magam (nekem sajnos nincs barátnőm), de utána több napig lelkileg nagy szenvedés gyötör.

Nem tudom, számít-e, de én is mérleg jegyű vagyok.


Csatlakoznék a Kérdező kérdéséhez, én is várnék további válaszokat, sokat segítenétek vele mindkettőnknek.

2016. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9: 'Szeretem kielégíteni magam (nekem sajnos nincs barátnőm), de utána több napig lelkileg nagy szenvedés gyötör. '


Ezuton gratulalnek vallasod papjainak, katekizmusainak, hogy egy lelki roncsot csinaltak beloled. Bocs, nem tudom finomabban megfogalmazni, de sosem fogsz puncit latni, azert nem, mert abban is csak a BUNT fogod latni, mocskosnak fogod latni a szexualis eletet, kotelessegnek felfogni ami a gyereknemzeshez szukseges rossz. Amig ezen nem lepsz tul, sz*r, frusztralt, oromtelen eleted lesz, amit a 'vallasossagra' fogsz fogni, mikozben effektive lelkibeteg vagy, akinek kezelesre van szuksege.

2016. jan. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!