Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek ha már negyedszerre...

Mit tegyek ha már negyedszerre vagyok beteg szeptember óta?

Figyelt kérdés

Tüszős mandulagyulladással vett állományba a doki szeptemberben antibiotikummal. Nagy nehezen talán 2 hét alatt rendbe jöttem. Rá egy hónapra kiújult torokfájással. Akkor nem mentem vissza, kihordtam lábon.

Novemberben újra kijött, visszamentem a házi dokihoz hogy ez igy nem oké... Megint felírt antibiotikumot, de dolgoztam ugyanúgy. Most december elején mentem vissza hogy megint kijött. Írt beutalót fül orr gégészetre (januárra kaptam időpontot). Erre egy pár napja megint szarul vagyok...

Több antibiotikumot nem akarok íratni, mert láthatóan nem használt.

C vitamint szedek, neocitrant iszok...

Mit tegyek még?



2016. dec. 22. 10:14
 1/5 anonim válasza:
ez engem is érdekelne ..
2016. dec. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

A mandulák azt jelzik, milyen állapotban vannak a vesék és a hasnyálmirigy.

Ugyanúgy a hatos nyakcsigolya is előidézheti és továbbá a vastagbél rossz működése is.

Toroköblítés: 1 pohár kamilla teával, késhegyni szódabikarbónával kell naponta többször gargalizálni. Többet ér bármilyen antibiotikumnál és hamarabb is gyógyul. Vagy kb. 1-1,5 dl vízbe néhány csepp teafaolaj, jól összerázom és azzal öblögetem a torkom. Olyan gyakran, mikor csak eszembe jön. Két nap alatt minden rendben.

Fokhagymatea: 6 dl vízbe teszünk 3 gerezd fokhagymát (késsel szétnyomva) , a vizet felforraljuk, ha elkezd forrni a lángot levesszük és még 15 percig forraljuk. Ha lehült, átszűrjük és iszogatjuk. Nagyon jó bél-, máj- és vesetisztító.

Az étkezésből 2-7 napig kihagyni a cukrot, mézet is. Sok zöldséget és gyümölcsöt fogyasztani.

2016. dec. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem múlt el az elején sem teljesen max tünet mentes voltál. Az a baj, hogy a tüszős mandula gyulladás nem sima torokfájás, ami csak úgy elmúlik. Kb 100 féle antibio van több féle hatóanyaggal, gondolom a doki 1 fajtát ismer azt írja ki. A fülorr gégén remélhetőleg vmi értelmesebb fajtát kapsz.

Amúgy a leghasznosabb bármilyen betegségnél: feküdd ki. 3 napig ne csinálj semmit csak feküdj és igyál sokat, meg ha tudsz enni külön öröm.

2016. dec. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szedj még cinket is, és probiotikumot, mert a sok antibiotikum tönkrevágta a bélflórádat (ami a jó immunrendszer alapja). Igyál minden nap gyömbérteát, az is nagyon jól kipucolja a bacikat, és a nyers hagymafélék, kakukkfűtea is. A Neocitrant inkább kihagynám. (A 2. válasz is nagyon hasznos. A cukor elhagyása nagyon jó dolog, de a mézet antibakteriális és egyéb pozitív hatásai miatt én nem mellőzném. Torokfájásra pl. nagyon jó tud lenni.)
2016. dec. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még egy dolog: a tej nyákosít, ezért egy időre jó lenne, ha nem innád, tejtermékekből is csak max. natúr savanyított fajtákat.
2016. dec. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!