Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha szeptember-október fele...

Ha szeptember-október fele születik meg a pici, és a nagytestvér ovis, akkor a pici újszülött is mindig beteg lesz? Mik a tapasztalatok 3-4 korkülönbségnél?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Újszülöttként még nem lesz "folyton beteg", az anyatej védi. Viszont ha csúszó-mászó korba jut, akkor elképzelhető, hogy ő is beszed mindet. Viszont ezzel eléritek azt, hogy mire ő megy oviba, már nem lesz állandóan beteg, hamarabb megerősödik az immunrendszere.
2011. okt. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 éves volt a fiam mikor a lányom született, novemberi amúgy. A fiam az évben kezdte az ovit tehát hazahozott párféle betegséget, mégse lett beteg a pici egyszer se!!! Egészen 6 hós koráig, mert onnantól viszont havonta-2 havonta összeszedett valamit, szóval inkább valahogy az anyatejes táplálással függött össze, nem az évszakkal.

6 hós koráig csak anyatejet kapott és ugyan 1 éves koráig szopizott a kicsi mégis mikortól egyre kevesebb lett a tej úgy kapott el egyre több mindent.

Most a harmadik babámmal vagyok itthon, a középsőm kezdte az ovit és lekopogom nem kapott el a pici semmit, pedig 2 hete az egész család lázas-torokfájós-náthás volt.

2011. okt. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem nincs jó tapasztalatom, hiába volt a 2. picim csak és kizárólag anyatejes igény szerint szoptatott, mégis 5 hetesen influenzás lett, de a csúnya fajta, majdhogynem kórház lett a vége :( (már most előre aggódok a tervezett 3. babánkért)
2011. okt. 4. 15:47
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom többször is elkapta a nagytól, még kórházban is voltunk vele :(. Nem is értem, hogy miért mondják, hogy megvédi a betegségektől az anyatej...hát nálunk nem védte meg, pedig kizárólag szopizott.

De reméljük, nálatok jobb lesz a helyzet! :)

2011. okt. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Januárban született a kisebbik lányom, ekkor a nagy még bölcsis volt. 3-hetesen, majd 6-hetesen is elkapta tőle a náthát (a zöld taknyos változatot) és mindkétszer csak egy enyhe antibiotikumos orrcseppel tudott túlleni rajta. Még egyszer volt beteg mielőtt eljött a tavasz-nyár. Aztán a szép időben nem is volt semmi baj.

A nagy szeptemberben elkezdte az ovit, a kicsi pedig lassan 9 hónapos. Most múlt héten mindkettőjüknek lázas torokgyulladása volt, de lázcsillapítóval és C-vitaminnal pár nap alatt kigyógyultak belőle.

Amúgy a pici 5 hónapos koráig volt csak anyatejes. Én sem hiszek abban, hogy az anyatej mindentől megvédi.

2011. okt. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!