Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS meddig szedjem a gyógyszer...

SOS meddig szedjem a gyógyszert? Ti ezt hogy értelmeznétek?

Figyelt kérdés

Arcidegbénulásom van, hétfőn kórházba kerültem vele, kaptam gyógyszereket minden nap. Mikor hazaengedtek zárójelentésben írtak fel gyógyszereket amik szinte teljesen mások mint amit ott szedtem 1-2 kivételével. Idáig nem volt semmi baj viszont most nem tudom értelmezni a zárójelentésben leírtakat és vasárnap,ráadásul karácsonykor semmilyen orvos nem tud ilyen hülyeség miatt fogadni hogy nem tudom értelmezni a szöveget úgyhogy kérlek segítsetek benne.

Leírom az elejét:


"Otthonában javasolt:

-1-2.napon 32 mg

3-4.napon 16 mg

5-6.napon 8 mg

7.napon 4 mg methylprednisolon (tabl.Medrol 4 mg)

-3 napig még 3x400 mg acyclovir (tabl.Telviran 400 mg 4x1 tabl.)

-2x20 mg famotidine (tabl. Quamatel 20 mg 2x1 tabl.) A Medrol szedése alatt

-napi 600 mg kalium chloratium (caps. Kaldyum 600 mg R:1 caps.)"


A többit nem írom le az már csak vitamin meg szemcsepp, nem lényeges.

2 kérdésem lenne, a legfontosabb hogy mégis hány napig kell szedni a Telvirant? A "3 napig még" rész arra utal hogy otthon 3 napig még (mert ha így van akkor mától már nem kell szednem) vagy pedig a Medrol szedése után 3 napig még? Mert hatalmas kiszerelést írtak fel, van benne 35 tabletta és miért írnak fel ekkorát ha csak 3 napig kell szedni?

A másik pedig a Kaldyum, amihez ugyancsak semmit nem írtak csak hogy napi 1 szem, de gondolom azt a Medrol alatt kell szedni. Jól értelmezem? És az "R:1" rész egyébként mit takar ott?


Sajnálom ha nagyon értetlen vagyok de bunkók voltak az orvosok és csak a kezembe nyomták a lapot, ráadásul sosem mondtak semmit folyton dolguk volt, és akkor még nem hittem hogy nem fogom érteni a szöveget. Csak nem mindegy hogy beveszem-e azt a napi 4 tablettát még 4 napig vagy nem... A szüleimet is kérdeztem de ők sem biztosak benne.

Előre is köszönöm!



2016. dec. 25. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
A Medrolt csak fokozatosan lehet abbahagyni,ezért van úg yleírva,hogy az első és a második napon 32 mg-ot vegyél be,a harmadik és negyedik napon 16 mg-ot és így tovább. Az első nap az a nap,ami azután van,hogy hazaengedtek a kórházból. A Telvirant ugyanettől a naptól számolva még 3 napig, azaz egyszerre szedheted a két gyógyszert. A Kaldyumot addig kell napi 1-et,amíg a Medrolt szeded és az R:1 azt jelenti,hogy Reggel 1 tbll-t.
2016. dec. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és a Telviran azért 35 darabosat írtak,mert nincs kisebb kiszerelés. De tedd el és ha esetleg herpesed lesz,akkor beveheted a maradékot.
2016. dec. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen a Medrolt azt tudtam értelmezni csak a "3 napig még" rész nem volt tiszta. De akkor ennyi volt, azt már nem kell tovább szednem mert ez már az itthon töltött negyedik nap.


Köszönöm a gyors segítséget!!:)

2016. dec. 25. 09:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen,akkor már nem kell. Gyógyulást és boldog karácsonyt!
2016. dec. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is boldog karácsonyt:)
2016. dec. 25. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!