Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ilyenkor mit lehet tenni?...

Ilyenkor mit lehet tenni? Kérlek írjátok le hogy ti mit éreztetek, hogyan lehet ezt könnyebbé tenni.

Figyelt kérdés
A mamámnak agysorvadáesa van már 2012 óta.Azelőtt is voltak már problémái pl.:nevek, dátumok elfelejtése,nem érezte a szagokat.De tatám halála után rosszabbra fordultak a dolgok.A leépülésének folyamatát nem írom le mert hosszú lenne.Most ott tartunk hogy 1 éve kórházban van. Amikor még bírt ülni a család fürdette az etetést még a mai napig is a család végzi.Egyik nagynéném megy hozzá a legtöbbször,de ő a kórházban dolgozik csak másik osztályon.De a másik nagynéném is megy szinte minden nap.Apa is ha hazajön külföldről megy amennyit tud.Van hogy 3 etetést vállal.Szóval szépen be van ez osztva.Én is elég sokat megyek.Az 5 unoka közül amúgy csak ketten járunk.Egyik unokatesóm tatám halála óta kb egyszer látogatta meg.De nem is ez a fontos.Most már nem ismer fel senkit,beszélni se nagyon tud, csak szavakat,és nemlétező szavakat mond, szinte már meg se tud mozdulni.A szörnyű az hogy ha nem megyek pl.:2 hétig egyből bűntudatom lesz hogy most még velünk van és mégsem élvezem ki,meg hogy a nagynénéim annyit vele vannak én meg feleannyit se de már 11. osztályban a suli is elég kemény,sokat kell tanulnom.Ezért olyan szarul érzem magam.Ha meglátogatom akkor meg azért vagyok szomorú.Szörnyű hallani a sírását, látni hogy mit művelnek vele és miket kell átélnie.A szüleimmel nem merek erről beszélni hiszen apának sokkal nehezebb mint nekem.Valamiért a családból senkivel nem akarok erről beszélni,hiszen másnak is rossz érzés ez nem csak nekem, és amúgy is szeretek erősnek látszani.

2016. dec. 28. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Amikor en 9.be jartam ugyan ez volt . nekem a dedikem mar senkit nem ismert fel . most a masik is ugyan igy jart es olyan hulyesegeket mond meg megbantja a masikat. En egyszeruen nem latogattam ot regen mar. Lehet hogy szivtelen vagyok de 98 eves volt nem lattam akkor ertelmet hogy egy olyan ember mellett uljek aki mar azt se tudja ki vagyok. Elfogadtsm szep hosszu eletet elt de attol hogy ott vagyok se neki de nekem nem lesz jobb. A jelenlegi dedimet meg mar hallgatni se lehet olyan csunya dolgokat mond ,ot meg azert nem latogatom. Enna helyedben nem mennek tobbet hiszen csak teged terhel meg lelkileg hogy latod ot
2016. dec. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én meg látogatnám... Nem magamra gondolnék, hanem rá, talán mégis érzékeli, hogy ott vagyok vele.
2016. dec. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

" most még velünk van és mégsem élvezem ki"


Pedig micsoda qrva nagy élvezet lenne...

2016. dec. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!