Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akiknek már volt arcidegbénulá...

Akiknek már volt arcidegbénulással tapasztalatuk! Ez mennyire normális?

Figyelt kérdés

Arcidegbénulásom van, de már majnem rendbejött, szerdán abbamaradt a gyógyszerszedés és már csak jövőhéten kell menni fizikoterápiára.

Mielőtt elkezdtem szedni a gyógyszereket nagyon fájt a bal fülem mögött és alatt, onnan sugárzott az arcomon át a nyakamig meg hátul a fejemnél.

Azt mondták amiatt van hogy ilyenkor begyulladnak az arcidegek, normális hogy fáj. Mikor elkezdtem szedni a szteroidokat (Medrol) meg a többi gyógyszert másnapra már nem is fájt a fülemnél, szépen lassan elmúlt egy nap alatt(ez volt múlt hétfőn). Persze elküldtek a biztonság kedvéért 2 féle fülészetre is, alaposan megnézték és mondták hogy a fülem teljesen rendben van, szóval a fájdalmat nem gyulladt fül okozza, és nem is gyulladt fog (megröntgeneztek), hanem az arcidegbénulás.

Azt hittem ennyivel megúsztam de nem, tegnap előtt éjjel visszajött a fülfájás csak enyhébben(aznap hagytam abba a gyógyszereket végleg), ami addig fajult hogy tegnap este olyan szinten fájt a fülem/arcom/fejem bal oldalt ami kisugárzott egészen a nyakamig hogy 2 órát tudtam csak aludni azt is fájdalomcsillapítóval. Ugyanarról a 2 pontról lüktetett a fülem mögött és alatt, hol itt hol ott, és az egész bal arcom és fejem sajgott.

Voltunk ma a fülészeten, megint megvizsgáltak és azt mondták a fülem teljesen rendben van, és hogy valószínűleg az arcidegbénulás okozza ezt (ami már majdnem teljesen rendbejött nekem ezért sem értem), csak idáig azért nem éreztem hogy fájna mert a Medrol erős gyulladáscsökkentő szteroid. Kaptam egy enyhébb gyulladáscsökkentőt ami elvileg allergia gyógyszer is (Lordestin), napi 1-et kell bevenni.

De ez mennyire normális? Már szinte teljesen mozog az arcom is, eltelt majdnem 2 hét hogy a fenébe lehet még midig így begyulladva az arcom?

Akiknek már volt arcidegbénulásuk, nektek volt ilyen fül meg arcfájás a vége felé? Vagy az áramos kezelés okozza?

És milyen házi praktikákkal lehet lehúzni ezt a gyulladást? Mert a gyógyszer semmit sem segít talán egy kicsit enyhébb lett de még mindig nagyon fáj:/



2016. dec. 30. 18:21
 1/1 anonim ***** válasza:
A medrol nagyon erős, simán lehet ilyen mellékhatása, mivel már nem szeded, reméljük, hamar elmúlik.
2016. dec. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!