Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem tudom mit kezdjek de...

Nem tudom mit kezdjek de nagyon rosszul vagyok. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Szeretnék segítséget kérni mert nagyon félek. Hosszan szeretném leírni a problémám mert már sok ideje fent áll. De most elért egy bizonyos pontot amitől rettegek.Először is 20 éves fiú vagyok.Érettségiztem,egészséges a családom és boldog párkapcsolatban élek. Programozónak tanulok de heti egyszer focizom is 2 órát. Ám van egy "fóbiám" pár éve. Nagyon félek a súlyos betegségektől. Az elmúlt években több kisebb panaszom is volt mint például Fülsipolás,kattogás. A szemem is volt hogy néha mintha káprázatban élnék és csak álmodnám azokat a dolgokat amik körülöttem történnek. voltam rengeteg kivizsgáláson kivéve neurológusnál. És ez az a pont amitől nagyon félek ugyanis pár éve bemeséltem magamnak hogy ezek a tünetek agydagan szüleményei. Vannak időszakok mikor teljesen kimegy a fejemből mint most a téli szünetben is. Azonban sokszor figyelem magam. És az elmúlt napokban rettenetes tüneteim vannak: Beszéltem édesanyámhoz és hirtelen elhomályosult a látásom és belém fagyott a szó. Mintha leblokkolt volna az agyam. Aztan megijedtem és elkezdtem szédülni,zsibbadtak a karjaim. Aztán elbizonytalanodtam mintha nemis az én testem lenne az amiben vagyok. Nyomás volt a fejemben. Elindult a hasam is... Utólag nagyon gáznak érzem de többször rámtört a sírás a félelemtől. Rákerestem ezekre a tünetekre és persze mégjobban megerősödött bennem hogy ez agydaganat. Nagyon rettegek. Édesanyám frontint adott nekem. Attól be is aludtam. De nem szeretnék gyógyszeren élni 20 évesen. Félek elmenni az orvoshoz is hogy CT-n vagy MRI-n kiderül hogy súlyos a probléma. Rengeteg vizsgálaton átestem. Több vérvétel,szíyultrahang(Volt hogy nyomott a mellaksom),Holteres vizsgálat. Mellkas röntgen..... De a legnagyobb félelmemre még mindig nem tudom a választ. Hogy agydaganat e vagy nem. Most is úgy érzem magam mintha a jobb kezemet nemis én kontrollálnám és olyan érzések fognak el mint hogyha tompulna a fejem és nyomással lenne teli. Az elmúlt napokban keveset aludtam... De sajnos rettenetesen kivagyok amiatt hogy nem tudom mi a bajom. Minden családtagom azt mondja hogy pánikolok és bebeszélem magamnak. De a mostani "rohamom" és tüneteim már végképp megijesztettek és halálfélelmem van... Mit tehetnék és mi lehet a bajom?

előre is köszönöm a választ!



2017. jan. 3. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Ha tudni akarod, vizsgáltasd ki magad, ha nem, akkor ne rinyálj.
2017. jan. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
pszichológus...
2017. jan. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Éppen ma olvasgattam ilyenekről, mert nekem is szokott sajnos olyan lenni hogy elkezd káprázni a szemem, szédülök, izzadok stb... A neten azt írták erre hogy valószínűleg valamiféle pánikroham lehet. Bepánikolok azon, hogy mi lesz ha...Szerintem is tényleg csak bebeszéled magadnak, ne figyelj az ilyesmikre. Ha kivizsgáláson sem volt semmi baj, akkor ne aggódj. :)
2017. jan. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az is lehet hogy panik beteg vagy, vagy pedig hipochonder.
2017. jan. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

szerintem meg túl sok időd van a hülyeséggel foglalkozni!

1 tanácsot adhatok:

NOTHING IS UNDER CONTROLL!

2017. jan. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

Kicsit magamra ismertem, én is ilyen pánikolós vagyok, ha bármi kis panaszom van (fülzúgás, tartós fejfájás, furcsa bőrkiütés) rákeresek neten és az ott olvasottak alapján bebeszélem magamnak hogy halálos beteg vagyok(persze ez túlzás, de általában mindig a legrosszabbra gondolok), és folyton idegeskedek ezek miatt.Csak az a különbség hogy én azonnal megyek is az orvoshoz akármennyire is félek, mert ha valami baj van akkor azt általában meg lehet gyógyítani ha időben orvoshoz megy vele az ember. És hívjatok hipochondernek, de nem érdekel, mert jobb 2 felesleges vizsgálat mintha kihagynék egy fontosat.

Nem mindig képzelem be, volt már hogy komoly bajom volt és az mentett meg hogy időben orvoshoz fordultam.


Kérdező ne pánikolj, mert a tüneteid nagy része lehet pont ennek köszönhető. Nyugi:)

Tudod mit csinálj? Győzd le a félelmed és menj el a dokihoz. Valószínűleg kiderül hogy semmi komoly bajod nincs ami elég megnyugtató tud lenni. Ha, ismétlem HA mégis komolyabb bajod van, amire nem sok esély van, akkor meg főleg jó lenne dokihoz menni, mert akkor tudnak kezelni és meggyógyítani ha időben orvoshoz fordulsz vele.


És még egy aranyszabály:

SOHA ne keress rá neten tünetekre! De komolyan:D

Tapasztalatból mondom, és nem én vagyok az egyetlen aki így gondolja. Általában az emberek ha észlelnek valami tünetet egyből rágugliznak, és persze hogy a net a lehető legrosszabb alternatívákat hozza ki, az első 5 amit kidob arról szól hogy rákos vagy meg halálos beteg. Holott az esetek 80-90%-ában egy apró és könnyen gyógyítható betegségről van szó.

Például amikor nekem egyik reggel tele volt tenyérnyi daganatokkal a 2 kezem, a frász jött rám. Neten is, emberektől is a legrosszabbat hallottam, legalább 5 nagyon súlyos betegséget felsoroltak ami okozhatja, tiszta idegbajosan vártam a rendelőben azt hittem elájulok a stressztől és tudod mi volt az? Szúnyogcsípés!:D Igaz a szúnyog valami fertőzött szúnyog volt de csak be kellett kenni és másnapra kutya bajom nem volt.


Bocsi a rizsáért, csak gondoltam megnyugtat ha ilyet is hallassz:)

Nyugi! Nincs bajod, szurkolok neked. Csak menj el a dokihoz ne félj:)

2017. jan. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm neked ezt :) Mindenki támogat engem sőőt a 2 háziorvosom is megmondta a szüleimnek hogy lelki eredetű gondom van és makk egészséges vagyok. Azért majd ajövőben mindenképp elmegyek egy neurologushoz valaimint apumnak van egy nagyon jó barátja aki egyébként pszichológus is. és egy jó sör mellett segíthet nekem hogy mire összpontosítsak :) Mégegyszer köszönöm neked és neked is kitartást a továbbiakban :)
2017. jan. 3. 20:21
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

Igazán nincs mit:D

Ennek örülök, biztos nem lesz baj de legalább megnyugtat majd ha ezt orvostól hallod:)

Köszönöm, sok sikert neked is!

2017. jan. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A héten megyek majd neurologushoz. De nagyon rosszul erzem magam. Nagyon faj a fejem es nyom mindig mashol mintha vandorolna. Es olyam bizonytalan vagyok minden reggel felelemmel kelek ki az agybol. Frontinnal van hogy csokkentem ezeket de mindig elojonnek a felelmeim. Van hogy zsibbad a karom is vagy a labam. De inkabb csak allandoan jar mert a feszultseg nem ajar kikoltozni belolem. Anyukam isallandoan erosit mondja hogy amit csinaltunk utoljara 2 hete vervetelt ami kimondottan rament a CRP ( Feherversejt szamra) is ami gyulladast mutatna vagy valami.mast ha baj van. Azis negativ lett. Mindenki probalja belem sulykolni hogy nijcs bajom. De szedelgek es faj a fejem es egyszeruen nem hagy el az erzes. Mi tortenik mar velem??
2017. jan. 9. 12:18
 10/12 anonim ***** válasza:

Huh hát nem tudom:/

Vagy csak túlizgulod és emiatt vagy rosszul vagy tényleg van valami baj.

De ha van akkor úgyis kiderül a héten a neurológusnál, addig próbálj meg másra gondolni, elterelni a fegyelmed. Kitartás:)

2017. jan. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!