Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mar beteges? Nem tudom mit...

Ez mar beteges? Nem tudom mit kezdjek, nagyon rosszul vagyok, szorongok.

Figyelt kérdés
kozelmultban tortent parkapcsolati hibak ota kezdodott. imadom a parom, majdnem ket es fel eve vagyunk egyutt. a kapcsolatunkat egyfajta stabilitas es nagyon nagy bizalom/oszinteseg jellemezte. a stabilitast valoszinuleg csak en ereztem, mivel sajnos elkovettem jo par hibat. egy ideje viszont ereztem hogy valami nincs rendben a szerelmemmel, rovid idon belul megtudtam, hogy hazudott, talalkozgatott mas lannyokkal, illetve eljart szorakozni (szorakozas alatt nem diszkot ertek). semmi nem tortent, soha nem csalna meg. viszont azota olyan szorongas van bennem, hogy szavakba ki nem lehet fejezni. nagyon rosszul vagyok szinte minden nap sirok, pedig mar megbeszeltuk a dolgot, es enis szamtalanszor megmagyaraztam magamnak a tortentek okat, miertjet. a parom mindig ideges ha felhozom, ezt meg is ertem, hisz elmondta, hogy csak engem szeret es senki mas nem kell neki. ugy erzem magam mintha depresszios lennek, lehet az is kozrejatszik, hogy mar egy eve itthon vagyok, s nem talalok magamnak munkat. a kozerzetem es az onbizalmam valahol a fold alatt hever. a szuleimmel is voltak gondok, mindig a paromhoz menekultem (lelki tamaszert), es ugy erzem nem birom nelkule, nem is tudom ki vagyok ha nincs velem. nagyon erzekeny lettem, es igenylem a szeretetet, simogatast, torodest...a paromtol nem kapom meg olyan szinten amilyenen nekem szuksegem van ra, de lehet hogy csak en erzem igy, az allapotom miatt, es o megtesz mindent. magam sem tudom eldonteni. neha ha nem valaszol este vagy napkozben az sms-emre, elkezdek gorcsolni belul, es kerdezgetni magamtol, hogy vajon szeret-e meg, pedig tudom, hulyeseg. egesz nap ra gondolok, mit csinalhat eppen, gondol-e ram. sokszor bekepzelem magamnak, hogy lehet megint hazudik valamibe, vagy mas tarsasagat keresi. megol ez az erzes es felemeszt belulrol. pedig bizom benne, es tudom, hogy nem igaz, viszont egyszeruen rettegek ezektol, mintha valamifele fobia lenne. en szeretnek lenni az egyetlen lany a vilagon az o szemebe, mert en mar neki adtam magam szivvel-lelekkel orokre. nem tudom depresszio-e vagy mi ez, de nagyon rossz. lehet, hogy valami nincs rendben velem? beteg lennek?
2011. szept. 13. 15:15
 1/9 A kérdező kommentje:
azt sem tudom ha megtud-e valaha bocsatani nekem azert, amiert nem ugy viselkedtem vele regebben, ahogy megerdemelte. utalom magam ezert, hanyingerem van sajat magamtol. nagyon szomoru vagyok.
2011. szept. 13. 17:44
 2/9 anonim ***** válasza:
Hagyd már békén szegényt, ő nem a Te tulajdonod. Tessék és uralkodj az érzelmeid parttalan ömlengésein. Olyan vagy, amilyen, fogadd el magadat, s amiben meg változni, fejlődni szeretnél,- (itt jegyzem meg, hogy a fejlődés nem szégyen...)-, fogalmazd meg, hogy mi lenne az, és gyerünk. Pl.: "hulla féltékeny vagyok..."- Ebből mindenkinek elege van. Tenni akarok azért, hogy ne legyen ez így. Akkor talán segítséget is kérhetsz.
2011. szept. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

nem az en tulajdonom, de a felesege leszek, egymasert elunk. ez megmagyaraz neked par dolgot?

segitseget kernek szivesen, de nem engedhetem meg magamnak a pszihologust sajnos.

2011. szept. 13. 19:52
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
keress rá, hogy mi az a kapcsolatfüggőség...
2011. szept. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerinterm ez azért van, mert nincs munkád, nem vagy elfoglalva, és sok az idöd agyalni. Ö meg gondolom nincs otthon egész nap, és úgy érzed hanyagol, holott csak éli az életét, és ápolja a baráti kapcsolatait is. Ez teljesen ok lenne neked is ha te is ezt tehetnéd...de nem igy van, valahol függessz töle, nem csak érzelmileg, hanem anyagilag is, ö a mindened, benne kapaszkodsz. Csakhogy ki kell te is bontakozz mahadból, munkát keress, és találj, sportolj, keress valami hobbit, és ápolj kapcsolatokat barátnöiddel stb...meglátod már eszedbe se jutna az alaptalan féltékenység.
2011. szept. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem rossz oldal, szerintem nézd meg. Bár ez már személyes tanács adás. De nekem bevált:) lelkigondok.hu
2011. szept. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem egymásért kell élni, hanem egymással. Lehet párod, társad az életben, de nem vagytok összenőve, külön egyéniségek vagytok. Nem tőle függ az életed.
2011. szept. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Doruss ***** válasza:

Szerintem csak annyi a bajod, hogy túl okat vagy egyedül, otthon. Igyekezz munkát találni.

És mozdulj ki! Találkozgass barátokkal, menj el kirándulni... Sőt, a kimozdulás akkor is megoldható, ha nincsenek barátaid. Járj el szórakozni, ilyenek, és minden rendbe fog jönni...

2011. szept. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem fuggok tole anyagilag. nem elunk egyutt.
2011. szept. 19. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!