Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valakinek valami bevált...

Valakinek valami bevált megoldás migrénes fejfájás enyhítésére/megszüntetésére?

Figyelt kérdés
Sajnos pont a legrosszabb időpontban tört rám egy migrénes roham ami már két napja tart.Nagyon fáj de sajnos nem tudok pihenni sem,mert több vizsgám is az elkövetkezendő egy héten belül lesz.Nem használ most az a gyógyszer sem amit kifejezetten erre kaptam. Ha bárki valamilyen tippet adna megköszönném:(

2017. jan. 4. 17:47
 1/9 szamo77db ***** válasza:
81%
Dolgoztam ideggyógyászati szakrendelésen, ott a migrénes betegeknek a halánték bőre alá Cofocain injekciót adtak.
2017. jan. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem múltkor egy hétig fájt a fejem, nekem azon a flector por segített.
2017. jan. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Most nézem, hogy te is kaptál külön erre gyógyszert, nekem egyedül a Relpax vált be, de volt már olyan migrénem, amin abból is csak két db segített. Nekem legutóbb, mikor nagyon vészes volt és nem volt nálam gyógyszer az segített picit enyhíteni, hogy legalább aludni tudjak, hogy bevettem egy cataflamot, hajatmostam, jól megmaszírozva a fejem, majd vizes hajjal befeküdtem az ágyba. A hajam picit hűtötte a fejem és végül sikerült elaludnom. (de ez meg a megfázás veszélyével jár)
2017. jan. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem 4 napja van migrénem, a Triptagram elmúlasztja, de visszatér.
2017. jan. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Elszorítom hideg sállal körbe a fejem, és sötétben pihenek jó sokat. 24óra alatt lecseng valahogy. Amikor elhatalmasodott teljesen, ügyeletet hívtam, és injekcióval algopirin-nospa koktélt kaptam. Mivel nagy fejfájós vagyok kb 6 éves korom óta, nekem úgy vált be, hogy amikor kezdem érezni, hogy ebből fejfájás lesz, már bekapom a gyógyót. Algopirin, cataflam dolo, quarelin, ibustar...Mindig másfajtát. kivizsgálás gondolhatod, hogy sok volt már, akkor adnak migrén elleni hosszútávú kúrát, ha havonta 10 fájdalomcsillapítónál több kell. Pont határeset vagyok 😁 egyébként emlékszem, hogy homeopátiás szerek is használták néha, amikor nem szedhettem fájdalomcsillapítót. Pl. Terhesség alatt. De akkor egy hosszú beszélgetésen voltam egy homeopátiás orvosság, aki egyénre szabottan adta a bogyókat.
2017. máj. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Amúgy a stressz miatt lehet, sztem muszáj lenne kialudnod egy ügyeletes orvosi megoldás után. Áldozz be 1 napot, mert talán hatékonyabban tudsz utána tanulni.
2017. máj. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Nem tudom, mennyire vagy bevállalós, de én egy Tragus nevű piercinget szúrtam magamnak (fülben van), mert rettenetesen migrénes voltam, és sok felől hallottam, hogy ez a piercing elmúlasztja. Nem igazán hittem benne, de mivel amúgy is piercing mániás vagyok, úgy voltam vele, hogy egy esélyt adok neki, és azóta egyszer sem volt migrénes fejfájásom! Kb. egy éve van a fülemben.

Előtte sokszor napokig olyan fejfájásom volt, hogy szószerint sírtam tőle.

2017. dec. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
25 éve vagyok migrénes, ennyi idő alatt mindent kipróbáltam...Az egyedüli ami segít, az a Cinie nevű gyógyszer.Először neurológus írta fel, de ma már házi orvos is adhat receptet.Kezdeti tünet jelentkezésekor kell bevenni. 1-2 óra múlva megszűnik a fájdalom, az összes kísérő tünetével együtt. Nekem is a stressz okozta, mióta nem dolgozom, havi 1-re csökkent a migrének száma, korábban heti 2-3 is volt.
2017. dec. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is Cinie-t szedek nagyon erős migrénem szokott lenni egyedül ez használ de van,hogy többet kell bevennem belőle a háziorvos szerint nem jó ha ennyit szedek a neurológus pedig megmondta,hogy a migrén sajnos ilyen együtt kell vele élni gyerekorom óta migrénes vagyok
2018. nov. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!