Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek ez IR? Voltak...

Szerintetek ez IR? Voltak valakinek hasonló értékei?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mai terheléses cukor-és inzulin-eredményeim a következők lettek:

Cukor 0': 4.9

Cukor 60': 4.7

Cukor 120': 4.8

Inzulin 0': 29,36

Inzulin 60': 285,36

Inzulin 120': 195,3


Nem vagyok elhízott, kb.5 kg túlsúlyom van.

A vizsgálat oka vérzészavar és nagyon fájdalmas petefészekciszták (nem tervezek gyereket). Már évek óta várok valami diagnózisra, így szinte már örülnék egy IR-nek.

Előre is köszönök minden választ!



2017. jan. 5. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon erős IR, amit mihamarabb el kell kezdeni kezelni, mert a Homa index (éhgyomri 0 vc * éhgyomri 0 ins / 22,5) 4 felett kórosat jelent! Valamint a 0 perces ins 25 felett nem jó. A 120' pedig 45 µU/ml alatt jó.

Az IR-nek nem követelménye a túlsúly, van aki hízni képtelen miatta. Én 45kg vagyok...

2017. jan. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem ez már nem IR,hanem diabétesz.

és nem feltétlen hízik el aki helytelenül táplálkozik.

csak idővel egészségtelen lesz ugyanúgy,mint egy kövér.

2017. jan. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves 2-es, a vércukor-értékeim mindig jók. Időnként meg szoktam mérni, mert gyakran érzem úgy, hogy leesett (mostmár gyanítom, hogy a magas inzulinszint miatt).
2017. jan. 5. 20:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez nagyon durva IR! És én még azt hittem, az én egyórás 130-as értékem az extrém...

Sürgősen olvass utána a 160 grammos diétának, és kezdd el minél előbb! Semmi cukor, fehérliszt, fehér rizs és ezeket leszámítva is minimális szénhidrát! (A ketogént is szokták dicsérni, bár szerintem az kicsit extrém, de orvosi/dietetikusi felügyelet mellett talán megpróbálhatnád, ha érzel magadban erőt). És edzés, edzés, edzés!!! Minimum heti 3-4szer!!

És ha még nem tetted volna meg, nagyon gyorsan jelentkezz be egy endokrinológushoz, akinek szakterülete az IR, mert lehet, hogy gyógyszert is kell majd szedned.

2017. jan. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!