Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akiknek volt mélyvénás trombóz...

Akiknek volt mélyvénás trombózisuk, kompresszios harisnyával kapcsolatban kérném a segítséget?

Figyelt kérdés

10napja bekerültem a kórházba mélyvénás trombózissal,combtőtől kismedencéig terjedt és volt a térdhajlatban is rög.

Vérhigitó szurit kaptam napi kétszer és 2nap utan wc-ig sétálhattam,bár iszonyúan fájt. Tegnap engedtek ki a kórházból még szúrnom kell magam, vettem kompresszios harisnyat 2-es fokozatút,nem igazan megy még a menés,háziorvosom mondta hogy csak lakasban közlekedhetek(több nem is menne), szóval mèg sokat fekszem.

Kérdésem az lenne,hogy így hogy többnyire mèg fekszem így is egesz nap legyen a lábamon a kompresszos harisnya? Ma vettem le a faslimat es próbaltam ki előszőr de jobban fajt benne a labam.Nem tudom hogy így is hordjam egèsz nap hogy még sokat fekszem?? Sajnls kezelőorvosom nem mondott felvilágosítást ez ügyben!



#mélyvénás trombózis #kompresszios harisnya
2017. jan. 7. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Férjemnek volt. Azt mondta az angiológus, hogy reggel mielőtt felkelne, fel kell vennie a kompressziós harisnyát és este lefekvésig ne vegye le. Akkor se, ha fekszik.

Neki az alsó lábszárában volt, 10 napig nem kelhetett fel. Utána gyógytornász járt hozzá. A kompressziós harisnyát felírták neki receptre (úgy jóval olcsóbb) Mivel neki örökletes (megcsinálták hozzá azt a vérvizsgálatot ami kimutatja), egész életében kell hordania a kompressziós harisnyát és szednie a vérhígító tablettát.

2017. jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszt.az a baj hogy hozzam nem jött gyógytornász,még alig tudok menni,fáj és 5 perc utan kb le kell ülnöm.szóval rengeteget ülök/fekszem.ma próbáltam ki először a harisnyat es nagyon szorított,úgy éreztem rosszabb tőle a lábam hogy ott is fájt ismét ahol már elmúlt ezért nem vagyok benne biztos hogy most is kell e hordanom hogy alig megyegeteg még.
2017. jan. 7. 18:26
 3/4 anonim ***** válasza:

A férjemhez azért ment gyógytornász, mert 10 napig csak feküdhetett, fel sem ülhetett az ágyban, az oldalára se volt szabad fordulnia. Ennyi idő alatt az izmok úgy elgyengülnek, hogy szinte újra kell tanulni járni.

Fájni is fog még jó darabig, sőt évek múlva is előjön majd időnként a fájdalom.

A harisnya valóban nagyon szorít, főleg eleinte.

Akkor is kell hordani, ha alig járkálsz.

Amikor ülsz, tedd fel a lábad egy másik székre, vagy alacsony asztalra.

Ha fekszel, akkor is legyen emelve a lábad. (nekem pl olyan ágyrácsom van, aminek a fejrésze és a lábrésze is emelhető) De az is megteszi, ha egy párnát teszel a lábad alá.

2017. jan. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Így egy kicsit tisztábban látom a helyzetet mert sajnos korházban semmit nem mondtak el,hogyan tovabb.:-(
2017. jan. 7. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!