Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívdobogás érzet? Mitől lehet?

Menta750 kérdése:

Szívdobogás érzet? Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Tegnap óta érzem, ahogy rendesen dobog a szívem, és tudtommal normál ember nem érzi a szíve dobogását. Fájni nem fáj egyáltalán, csak egy kicsit idegesítő és zavaró. Ez eléggé megijesztett és rögtön az jutott az eszembe, hogy valami baja lehet a szívemnek.


Még azt is meg említeném, hogy a közelmúltban történt egy esemény ami eléggé megrázott és a mai napig, valamiért attól féltem, hogy ennek a jövőben még következményei lesznek. Egy kicsit utána néztem és rátaláltam egy olyan betegségre, hogy hipochondria.

Kicsit jobban utána olvastam mert érdekelt a dolog és a tüneteknél szinte egytől egyig ugyanazokat írták amik nálam jelentkeztek.


Ezek szerint akkor kilehet zárni azt, hogy bármilyen szív vagy érrendszeri betegségem lenne? Mellesleg 16 éves fiú vagyok és szinte mindig is makk egészséges voltam, nagyon ritkán vagyok beteg és nem vagyok szívbajos. Ez az első alkalom, hogy érzem a szívem dobogását a mellkasomban. Még az jutott eszembe, hogy lehet Magnézium hiányom van. Viszont ezt csak egy vérképpel lehetne kimutatni.


Ötletek?


Válaszokat előre is köszönöm ! :)



#szív-dobogás-szívdobogás-szívdobogásérzés-szívroham-fájdalom-hipochondria-szívritmus-szívverés-ekg
2017. jan. 7. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyértelműen hipochonder vagy, a leírásod alapján. Ezt abból szűrtem le, hogy szívdobogás érzésed van, mindent össze olvasol a neten, remélve, hogy találsz valami csodabetegséget amit magadra varrhatsz.

Vérkép?? - újabb jel. Már azt is tudod mit kellene csinálni, ezt hagyd a dokira.

Nos, csinálj egy MagneB6 kúrát, ehhez nem kell vérkép, nyugodtan szedheted. Próbálj megnyugodni és ne vizsgálgasd magad, ne keresgélj a neten. Éld az életed.

Ha nem működik, irány dokihoz!

2017. jan. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Így van lehet akár lelki megterheléstől is. Ezt az állapotot egyébként palpitációnak hívják. Így is rákereshetsz a neten. Magnéziumot nyugodtan szedhetsz anélkül is,hogy megnéznék a magnéziumszintedet. Sőt ajánlják is a szedését főleg lelki,fizikai megterhelés esetén. Ha veszel,akkor olyan készítményt keress,amiben magnézium citrát formájában van a magnézium,mert jobban felszívódik,mint a magnézium laktát.
2017. jan. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Most egy kicsit megnyugodtam, hogy valószínűleg semmilyen szervi gondom nincsen. Ilyen fiatalon kicsit érdekes is lenne :D A MagneB6-ot és a nagyobb Magnézium bevitelt mindenképp kipróbálom. Szintén megpróbálok kicsit megnyugodni, hogy semmi bajom és kevesebbet vizsgálgatni magam. :) Mellesleg mennyi idő után ajánlott orvos fel keresése, ha esetleg nem múlna el a probléma?
2017. jan. 7. 19:54
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja és még annyi, hogy itthon pont van ilyen ''Nutricia Nutridrink'' vanília ízű tápszerünk és tegnap óta azt iszogatom, minden nap egyet. Ez is segíthet a probléma legyőzésében?


Egy kép róla: [link]

2017. jan. 7. 19:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát nem egyik napról a másikra fog elmúlni és te is akarnod kell.

Szerintem hagyj egy kis időt magadnak, úgy két-három hetet, szedjed az említett gyógyszereket és nem is tudom, szórakozz, foglald le az elméd, sétálj, olvass, próbálj változtatni az életminőségeden.

Ha úgy érzed, te mindent megtettél és ez önerőből nem fog menni, akkor kérj orvosi segítséget.

2017. jan. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne Magne B6-ot vegyél ! Drága és a napi adagja 4-6 tabletta,éppen azért,mert rosszabbul hasznosuló magnézium lactat van benne és az sem sok. A legjobb ár/érték arányban a Tabletta Magnesium citricii. Napi 1 kell belőle és akár receptre is lehet kapni.
2017. jan. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!