Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 3 napja fáj a hátam jobb...

3 napja fáj a hátam jobb oldalt és elől, a hasamnál is. Az orvos átvizsgálta a vesém, de nem látott a monitoron semmi vesekövet. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

3 napja fáj a hátam jobb alsó része, elül is és az oldalam is de csakis jobb oldalt.

A vizeletem is megsötétedett, a szám is mindig száraz és cserepes.

Lehet, hogy a herém csavarodott el? Ezt mondta és, hogy lehet, hogy meg kell azt is vizsgálja.

Hallottam ilyesféle problémáról. Lehet erről szó? Nagyon fiatal vagyok, számszerint nem írom le, de 14-től 18 évig.

Egyik ismerősömnek is kikellett operálni az egyik golyóját, így én is félek.

A fájdalom egy fél 600mg-os tabletta után enyhül, néha nem is érzem.



2017. jan. 10. 13:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
..ha nem iszol eleget lehet vesehomokod van!!!
2017. jan. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen;valószínűleg vese probléma,de lehet gerinc is(kezdődő porckorongsérv,porckorong kopás).Ha a doki megvizsgálta a herédet és nem vittek a műtőbe azonnal,akkor nincs herecsavarodásod.
2017. jan. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Még nem vizsgálta meg. Azt mondta, lehetséges, hogy homok volt a vesémben,de a gyógyszernek köszönhetően vizelettel távozott... Akkor csak a csavarodás a lehetőség... :o
2017. jan. 10. 13:46
 4/14 anonim ***** válasza:
...ha volt köved akkor felsérti a húgyutat a vesétől, az is fájhat, arra van a Cystenal...de érdemes lenne tovább vizsgálódni ha fennáll a probléma. szerintem a csavarodás durva fájdalommal járna..
2017. jan. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egy kérdésem lenne. Ilyenkor az esetek 100%-ban csak műtétet lehet?
2017. jan. 10. 13:57
 6/14 anonim ***** válasza:
A vesekövesség nem egy 3 napos program.Most lehet,hogy távozott homok,de a veséd építgeti most is a követ,amit lehet,hogy majd 1 hét múlva kipisilsz.Nekem volt vesekövem és véres vizelettel,vesehomokkal kezdődött.Aztán rá 1,5 hétre jött a kő.Aztán erre 1 hétre megint kő,amit már zúzni kellett.Szóval ez ilyen 3-4 hetes program és végig fáj és görcsöl.
2017. jan. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Értem. Remélem nincs herecsavarodásom... alapból is félek az operációktól, beavatkozásoktól, a vértől és a tűktől...

A korházban a sürgősségin egyből vesekövet mondtak, de amikor megnézték nem találtak semmit másnap.

2017. jan. 10. 14:04
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát, csináltass ilyen üledékvizsgálatot vizeletből-lehetőleg hajnaliból!- vigyél pisit a CentrumLab pl. 450 Ft-ért vizsgálja be időpont nélkül pl. a MammutII.-ben a 4.en /+ 1000 kb. az adminisztratív költség/..számtalan helyen lehet nem kell hozzá beutaló, semmi, csak odamész, kevesen vannak és emilen küldik az eredményt én vérszegény vagyok folyton nézetem.:)

Ki fog derülni hogy vesés vagy-e. De próbálj meg sokat inni és a kakaót-tejet felejtsd el kicsit ha pl. calcium-oxalátos köved van de az úgyis kiderül. Te még fiatal vagy ilyenekhez bár nekem is akkor kezdődött de amióta iszom-már vizet- semmi bajom!! Ez a heredolog inkább a combba szokott kisugározni páromnak sérve volt..

2017. jan. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A 8-as jól megírta.

Én is két dologra gyanakszom:

1. Vesekő/homok. Ha kicsi a vesekő, akkor nem látja az ultrahang. Nem írtad le, hogy fél 600mg-os MITŐL lettél jobban. A gyógyszertárban is lehet venni vizelet tesztcsíkot (Gabriel vizeletteszt), ami kimutatja a vizeletben lévő vért. Igyál sok vizet (az szinte minden veseproblémára jó), és gyalogolj, vagy kocogj.

Nekem vesekövem volt (kb. 1 centis), ESWL-el megzúzták, és kipisiltem.

2.) Porckorongsérv; ennek ellentmond a vizelet sötét színe, de ez is kisugárzódhat a vesékbe.

2017. jan. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
..igen, én is akartam írni hogy akár sima gerincferdülés miatti sérv is lehet de ő ehhez azért fiatal még úgy gondolom /8# vagyok/, szóval lehet hogy nincs is összefüggés a tünetek közt...de eléggé veseizének tűnik nekem is!!
2017. jan. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!