Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ebből az evéskáoszból hogy...

Ebből az evéskáoszból hogy lehet kijutni?

Figyelt kérdés

Kicsit lehet, hogy összevisszaság lesz ahogy megpróbálom leírni.

Most 22 vagyok. Ott tartok, hogy minden reggel kávéhoz öntök 1 dl vizet, 2 dl zsírszegény tejet, édesítőszer + 80 gramm zab,ezt másfél éve. Nem tudom megunni. Mindent feldarabolok apróra, zöldséget eszek mindenhez. Uborka, paradicsomszósz és valamilyen húsféleség, amiről lemosom vízzel a zsírt olajat ha van rajta. Apróra, hogy kanalazni lehessen a legkisebb kiskanállal. Nyár óta kb 8 kilóval vagyok könnyebb. A szüleim szerint nem kéne fogynom, de undorítónak érzem magam. Gyűlölöm a zsírsejteket az emberi testen, imádok éhesnek lenni, de valamennyi kcal kell, mert akkor meg nincs energiám a gyakorláshoz (játszok hangszeren, felvételizek júniusban). Rettegek a kövérségtől. Ha leül mellém valaki az iskolában, a lába vastagságát hasonlítom össze az enyémmel, próbálom megtippelni hány kiló lehet, nézem az emberek karját miért lehet rajta zsír, mit reggelizik, szokott-e tízóraizni, hogy akkora hasa van. Ha meglátok valakit enni pl egy pogácsát 11-kor, azon filózok, mit fog ebédelni ha most megevett 300 kcalt, mire használja el ezt a kalóriát. Miből rakódott rá az a pár centi zsír... Kezd idegesíteni, utálok közösségbe járni, pár barátnőm van, ők kedvesek, de nem szeretek facebookon se kommunikálni. Egy tanár van, akihez kötődök évek óta, az ő szavai tudnak csak megnyugtatni. Ha szépet ír, nem eszek, ha üresnek érzem őt, akkor valamennyit eszek. Ő az aki anyukám lehet életkorilag...szeretem néha megfogni a bordáimat. Boldogság úgy elaludni, hogy korog a gyomrom és nincs erő bennem..reggeli kávészab az életem vele együtt. Érte gyakorolok, ha ő büszke, az egész világ mosolyog rám. Miatta teszek mindent.


2017. jan. 13. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nagyon tömören akarok vàlaszolni, akkor: nem normális, de ki lehet belőle jutni. Ez abszolút evészavar, akárhány kiló is vagy most. Kb 2-3 èvig méregettem ugyanígy az embereket, és csak utána kezdtem el koplalni. Nem akkor vagy beteg ha már csontsovány vagy. Nem tudom mennyi hajlandóságot érzel, hogy felkeress egy szakembert, de ha egy minimálisat igen, akkor nr habozz elmenni vkihez aki tud segíteni. Még viszonylag a víz felszínén vagy, nem süllyedtél annyira bele, innen mèg nagyon jó esélyekkel lehet újra normálisnak lenni. Keress vkit akiben megbízol,lehetőleg felnőttet, ès mondd el neki mit érzel. Akár ezt a tanárodat akire így felnézel.
2017. jan. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Anorexiás vagy. Pont tegnap tanultam róla... Most valószínüleg tagadni fogod, pedig az vagy. Mutatod az összes tipikis tünetet. Pszichológus tud segiteni, egyedül nem fog menni.
2017. jan. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Veled miújság? Mi a helyzet az evéssel? Hogy vagy? (Első válaszoló vagyok)
2018. febr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!