Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióból hogyan lehet...

Depresszióból hogyan lehet kijutni? Sehogy?

Figyelt kérdés
Vagyis valami hasonló, nincs életkedvem, alulmotivált vagyok és folyton rosszkedvű,már próbáltam magam megölni. Romlanak a jegyeim, evészavarom van szociális nehézségeim. Küzdök velük,de mindig visszaesek. :( Mit csináljak?
2013. máj. 29. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Barátok,haverok,vidám,lelkesítő zenék hallgatása,sitcom-sorozatok nézése...egy háziállat simogatása...fogalmam sincs,még mi lehetne...eljárni sportolni valamit,ami tetszik.Sajnálom,ezeknél jobbat nem tudok írni.
2013. máj. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a jegyediről írsz akkor gondolom elég fiatal vagy. Szerintem mindenképp a szüleid és a családod, barátaid segítségét kell kérned!

Remélem, hogy hamar túljutsz ezen az időszakon.

2013. máj. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sokszor nem elég a család és a barátok, főleg, ha nem volt közülük senki még depressziós, nem biztos, hogy meg tudják érteni és megfelelően tudnak támogatni. Ilyen esetben érdemes egy pszichiátert felkeresni. Főleg, mert az evészavaron, szociális nehézségeken is tud segíteni.
2013. máj. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Takarodj dolgozni, ha mást nem, valami önkéntes munkát!



Majd ha szopsz napi 12 órát, miközben megszakadsz és üvöltenek veled, a nap végén meg kapsz egy tál kölesre valót, akkor elkezded értékelni, hogy iskolába járhatsz.


A tököm tele van az ilyen elkényeztetett csimaszokkal. De komolyan. Mint akiknek nincs jobb dolga, mint azon rinyálni, hogy depis-e vagy sem.

2013. máj. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha egy ilyen gyerekem lenne, addig dolgoztatnám a kertben vagy a városban, amíg össze nem rogy a fáradtságtól. Szerencsére mindkettőnek van jobb dolga, mint magát sajnáltatni.
2013. máj. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kialakult helyzet alapjait kell megvizsgálni, hogy miért jutottál oda, ahova. Vizsgáld meg magad, hogy mi volt a kiváltó ok. Ebben nagy segítség a pszichológus. Az tény, hogy a kemény munka, testmozgás elveszi a rossz gondolatokat, mert a munkára összpontosítasz. Nekem a mozgás vált be. Bizonyított tény, hogy olyan anyagokat termel a testben, ami a jobbkedvhez hozzásegít. Vannak viszont olyan esetek, ahol csak szakember segíthet (pl. evészavar...). Az előttem szólóknak biztos nem volt még depressziójuk, hiszen itt nemcsak egy egyszerű "rosszkedvről" van szó.
2013. máj. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!