Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tompalátással lehetek orvos?

Tompalátással lehetek orvos?

Figyelt kérdés
Melyek az alkalmasságot kizáró okok?

2017. jan. 15. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is tompalátásom van, bár nem vagyok orvos.

Fogorvos biztos nem lehetsz, mert kell a jó térlátás.

Meg sebész se szerintem.


Utána kellene nézni, esetleg betelefonálni a suliba.

2017. jan. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz. Nyilván a szakterület választásánál majd figyelembe kell ezt venned, de állítólag vannak vak sebészek is...keress rá! :)
2017. jan. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 jeverezi ***** válasza:
100%
szerintem lehetsz igen :)
2017. jan. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs, de én inkább azt remélem, hogy nem...
2017. jan. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetsz, aneszteziológus, belgyógyász, nephrológus, infektológus nem igényel olyan nagyon jó látást.

Viszont ha nagyon gyenge a szemed akkor nem, betegeket meg is kell vizsgálni, az meg a minimum, hogy látod milyen a bőre vagy hány ujja van.

2017. jan. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó ez rohadt nagy hülyeség, hogy nem lát. Csak az egyik szemét nem használja az agy, ezért a tér látása nincs, ami egy sebésznek, fogorvosnal elengedhetetlen.

Erről tényleg az egyetemet kellene megkérdezni.

Viszont, ha orvos leszel, tegyél meg mindent, amit tudsz, hogy ez a betegség nagyobb figyelmet kapjon. Nekem nem vették észre, mert trehány volt a védőnő és a gyerekorvos, ezért nem lehetett tenni semmit. Horvátországban például kötelező a tompalátás szűrése csecsemőkorban! Itthon meg elsumákolják. Mondjuk a szüleim se törődtek soha az egészségemmel.

2017. jan. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!