Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valaki kihordja lábon a...

Ha valaki kihordja lábon a tüdőgyulladást lehet komolyabb baja vagy elmúlik magától?

Figyelt kérdés
Ha nincs magas láz,viszont az immunrendszer nem túl erős? Ha valaki nem törődik a tüdőgyulladással akkor ez hogy megy? Elmúlik magától gyógyszer meg minden nélkül? Vagy terjed tovább és rosszabb lesz? Kórházba azért nem lehet vele kerülni ugye? Mennyi a lappangási ideje,úgy értem hogy mennyi idő alatt lesz súlyos a helyzet?

2017. jan. 19. 08:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Kórházba azért nem lehet vele kerülni ugye? "


Dehogynem.


Meg is lehet benne halni.

2017. jan. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lazán kórházba lehet kerülni a tüdőgyulladással, azzal is, amivel az ember betegállományban, otthon döglődik. Nekem 3 hétbe telt, mire kigyógyultam belőle, a 2. héten a háziorvos kórházba akart küldeni (ellenkeztem, mondtam, hogy oda majd akkor megyek, ha már a mentő visz...).


A kezeletlen, de még a kezelt tüdőgyulladásnak is lehetnek szövődményei, különösen akkor, ha az immunrendszer gyenge. Mellhártyagyulladás (ami esetleg műtétet is indokolttá tehet), tüdőtályog (szintén előfordul, hogy operálni kell), keringési rendellenesség, oxigénhiány, és ha a tüdőgyulladás bakteriális eredetű, akkor a baktériumok bekerülhetnek a véráramba, ami más szervekre tovább tudja vinni a fertőzést.


Szerencsés esetben elmúlik magától, ellenkező esetben így vagy úgy, de orvosnál kötsz ki. (Jobb a háziorvost meglátogatni már az elején, mint kórházba kerülni.)

2017. jan. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kevés ember tudja lábon kihordani a tüdőgyulladást. Maradandó tüdőkárosodás is lehet, vagy rámehet a szívére is akár a gyulladás tehát terjedhet. Hogyne lehetne kórházba kerülni vele, bár ez főleg a gyengébb gyerekekre jellemző, de ha a felnőtt elhanyagolja simán ő is ott köthet ki. A terjedése meg a súlyossága attól függ, hogy mennyire erős az adott szervezet, ha nagyon gyenge akár pár nap, ha küzd hetek is eltelhetnek. A tüdőgyulladás már egy előrehaladott gyulladás önmagában is amivel orvoshoz kell menni.
2017. jan. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A tüdőgyulladás egy súlyos betegség, nem véletlenül volt óriási áttörés ebben (is) az antibiotikumok felfedezése. Különösen veszélyeztetettek a pici gyerekek és az idős, krónikus beteg emberek, náluk nagyon gyorsan kórház a vége. Külön kiemelendők az ún. atípusos tüdőgyulladások, amelyek alattomosan utánoznak mindenféle vírust, és bár sokszor maguktól meggyógyulnak, valamikor heteken, hónapokon keresztül kínozzák a beteget a tünetek, mire sikerül kilábalni belőle, és persze sok-sok szövődményt hoznak magukkal. Időben elkapva és kezelve a modern körülmények között viszont egy otthon szerzett a tüdőgyulladást simán lehet gyógyítani kórház nélkül is.


Viszont el kell különíteni az otthon, internetről diagnosztizált "tüdőgyulladást". Sokszor egy kellemetlen, ám szövődménymentes légcső-hörgőgyulladást vélnek tüdőgyulladásnak, ami jóval könnyebben gyógyul spontán, gyógyszer nélkül. Ezek az emberek sajnos sokszor terjesztik a saját kis baromságaikat arról, hogy a tüdőgyulladás mennyire egyszerűen kihordható lábon, és biztatják erre a valóban beteg személyeket is. Nem szabad bedőlni ennek, különösen, ha egy esendő, rossz immunrendszerű emberről van szó.

2017. jan. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy osztálytársam,akit nem vittek el nagyon sokáig a dokihoz,a kétoldali tüdőgyulladása lett,majd rá egy pár hónapra kiderült,hogy cukorbeteg. Sajnos ez lett a szövődménye. Azóta is inzulinos...
2017. jan. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 homo ludensz ***** válasza:
Kb. 2 éve nekem volt de csak akkor tudtam meg hogy az mikor a házi doki mondta.Voltam akkor röntgenen és ekkor írt fel antibiotikumot a házi doki. Be szedtem majd egy hónap múlva röntgen és már ott összehasonlították a két felvételt. Szerencsére nyom nélkül elmúlt. Nem érdemes játszani a "majd elmúlik" verziót mert szerencsés esetben is nyomot hagy és minden tüdőszűrésnél fel fognak akadni rajta.
2017. jan. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én kihordtam lábon, minden komolyabb következmény nélkül. Igazából nem is tudtam, hogy tüdőgyuszi, egy erősebb influenzának gondoltam. Utólag derült ki, és akkor mondta a doki, máskor ne játsszak ilyennel. De a nagybátyám például szívizom gyulladást kapott a (harmadik!) lábon kihordott tüdőgyulladástól.
2017. jan. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!