Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mindenhol viszketek. Ez mégis...

Mindenhol viszketek. Ez mégis mi lehet?

Figyelt kérdés

Pát napja tart, kipróbáltam mindent, kimostuk az ágyneműt, kentem magam testápolóval (ilyenkor télen kiszárad a bőröm), leellenőriztük hogy nem váltottunk e semmit (és nem, se mosópor, öblítő, stb.), az étrendre is figyeltem.

Nem szeretek orvoshoz mászkálni de úgy látom nem javul a helyzet, sőt.. Szóval jövőhéten bőrgyógyász, de mivel minimum heteken kell még várnom gondoltam rákérdezek itt is hátha felismeri valaki a tüneteket és tud tanásot adni mit csináljak.

A tenyeremen és a talpamon kezdődött már egy hete, először gyengén aztán erősebben, vörös volt és viszketett, volt hogy annyira hogy szinte már fájt, ilyenkor hideg vízzel hűtöttem és Canestennel kentem mert valahol olvastam hogy segíthet.

Azóta már mindehol érzem a testemen különböző helyeken a viszketést, alkar, felkar, váll, láb, hát, mellkas, nyak, mikor hol de nem sok időre csak egy időre viszket aztán pár perc után elmúlik majd újrakezdődik valamikor. Semmi folt vagy kiütés, néhol piros a bőröm de csak vakarás miatt. Volt ahol szúnyogcsípés szerű csípést is felfedeztem (vádli, felkar), de ezeket bekentem Fenistillel és egy nap alatt elmúltak.

Azt vettem észre hogy ha rá figyelek sokkal jobban viszket, ha elterelem a figyelmem (pl.suliban) akkor csak néha tűnik fel, szóval olyan mintha akkor viszketne amikor rá gondolok, írok róla meg ilyesmi. Ez normális?

És pár napja felfedeztem hogy hangya mászott rajtam az ágyban, de ezen a héten legalább 3-szor. Kertesházban lakunk, ilyenkor télen bejönnek a hangyák hiába fújunk be mindent...:/

Macskánk is van, nem tudom, rühességre is gondoltam ma de ez csak végső esetben.

Meg persze allergia, ekcéma még ami megfordult a fejemben.

Tényleg megyek jövőhéten dokihoz de addig is mit tegyek? Valaki felismeri ezeket a tüneteket?

17/l



2017. jan. 21. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:

A dianna szokott segíteni, vidd fel egy kis lap gézre és kenegesd a bőröd.

Vagy ez: ANTIVAKARIN krém 20g In Vitro

De egy allergia tesztre elmehetnél.

2017. jan. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem is volt hasonló, a tenyerem és talpam, lábfejem annyira viszketett, hogy már sebesre vakartam, másnap már a karom, lábam is. Este volt a legrosszabb. A vérvételen kiderült, hogy a májam és az epehólyahom kezdett alulműködni, ezért volt a viszketés. Szóval lehet, hogy nem a bőröddel van gond, ezért én a helyedben a háziorvoshoz is elmennék. Jobbulást!
2017. jan. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Télen ez természetes.
2017. jan. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Akkor elmegyek a háziorvoshoz és ő majd továbbküld bőrgyógyászatra vagy allergiatesztre ha kell.

De azért köszi lehet kipróbálom majd a krémeket:)


Utolsó ezt hogy érted? Nálam sosem volt még ilyen.

2017. jan. 21. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!