Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez emetofóbia? Le lehet...

Ez emetofóbia? Le lehet győzni valamivel? És mit tegyek, hogy ne kapjak el ilyen vírust?

Figyelt kérdés

A családban az egyik öcsém épp most kapott el egy hányásos vírust... Elkezdtem rettegni, hogy elkapom és a neten keresgéltem, hogy védhetném ki, mire rátaláltam az emetofóbiára. (Hányástól való félelem) Lehetséges, hogy nekem is az van.

Már kiskorom óta rettegek a hányástól, utoljára 7-8 éve hánytam egy nagyon durva vírustól. Ha hányást látok, vagy hallok remegni kezdek, a szívem durván verni kezd, hülyén veszem a levegőt. Az ilyen helyzetekben mindig elmenekülök, azután is jó ideig tart mire megnyugszom. Ha viszont vírus van a családban akkor legalább 3 hétig őrült vagyok, nem merek közel menni senkihez, sírok, félek.

Már kiskorom óta azt mondom, hogy nem leszek soha terhes, mert nem akarok hányni, és gyereket se akarok, mert félek, hogy beteg lesz és elkapom. Régen éjszakánként mindig eszembe jutott, hogy mi lesz ha hányni fogok és imádkoztam, hogy ne történjen meg, azt mondtam bármit megadok. Féltem már attól is ha valaki megemlítette a hányást, filmekben még ma sem bírom nézni de valamennyire sikerült mérsékelnem a félelmem. Képtelen voltam olvasni róla, nem mertem olyan gyógyszert bevenni, aminek a mellékhatása lehet hányás.

Ha padtársam késik a suliból, vagy nem jön, rögtön rettegni kezdek, szinte sírok, mert egyből eszembe jut, hogy lehet, hogy elkapott valamit.

Vicces, hogy annyira félek az egésztől, hogy rosszúl leszek a stressztől és amiatt meg még jobban félni kezdek.

Nem merek lenyelni gyógyszert... Soha nem tudtam lenyelni még a legapróbb gyógyszereket sem, mindig összerágom és úgy veszem be, mert félek, hogy a torkomon akad és attól öklendezhetek.

Nem merek más emberekhez közel hajolni, egyből az jut az eszembe, hogy mi van ha beteg.

Most meg tök jó, mert alapból beteg vagyok (valami megfázásos vírus), ami miatt legyengülhetett az immunrendszerem és félek, hogy elkapom a hányást....

A családban egyedül én vagyok ilyen szerencsétlen, senki más nem fél. Ezt a félelmet le lehet győzni valamivel.(kérdés) És valami ötlet, hogy mit tegyek, hogy ne kapjam el.(kérdés) Ha mostantól nem eszek semmit, max vizet iszom akkor elkerülhetem a hányást.(kérdés)

Tudom, hosszú, csak gondoltam mindent leírok.

17/L



2017. jan. 26. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Pszichologus! Komolyan...az majd segit feloldani az ilyen jellegu felelmet. Addig ho amig csak felsz tole, es nem produkalod.
2017. jan. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
* addig jo..
2017. jan. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ez idáig nem is hallottam ilyen fóbiáról... Anyám szerint "teljesen hülye vagyok és szégyeljem magam amiért az öcsém hány én meg magam sajnáltatom"... Nem sajnáltatom magam, csak félek de anyám nem érti, mindig kiakad rám ilyen esetekben. Egyedül meg nem tudom hogyan menjek pszichológushoz, pedig én lennék a legboldogabb ha elmúlna ez a hülyeség.
2017. jan. 26. 17:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, létezik az emetofóbia és nagyon sok embernek van ilyen problémája. De ilyennel nem szoktak pszichológushoz menni,mert együtt lehet vele élni. Én magam is ilyen vagyok (illetve voltam),pedig egészségügyi dolgozó vagyok. Inkább takarítottam székletet,vagy gennydző sebet,minthogy hányni lássak valakit. Aztán amikor anya lettem és a gyerekeim hánytak,akkor fogadtam el annyira,hogy már nem irtózom tőle úgy. Ma sem tartozik a kedvenceim közé,de el tudom viselni.
2017. jan. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Inkább "kigyógyulnék" ebből, ha lehetne. Utálom, hogy ekkora családban élek, valaki mindig beteg, én meg bele fogok ebbe őrülni. Mondjuk tény, hogy együtt lehet ezzel élni, rájöttem, hogy többen is küzdenek ezzel a fóbiával, de akkor is jobb lenne ha nem lenne...
2017. jan. 26. 18:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem csak akkor mennek az emberek pszichologushoz, ha egeszseg romlast okoz az allapotu, hanem akkor is mikor vmi nehezsegik, vagy fobiaik vannak, es szeretnek ezt lekuzdeni

Van TBs pszichologus is, esetleg nezz utana kell-e beutalo, es kerj a haziorvosodtol ha hajlando ezzel foglalkozni egyaltalan.

Sokan tesznek az ilyen "betegekre" sajnos, merthogy nem igazabol beteg, meg ahogy az elozo is irta...

Hat szerintem ez momdjuk nem egesz igy van, mert akar rosszabodhat is kesobb. Azzal meg hogy leszurnak miatta, ha nem igen lesz jobb sz tuti.

2017. jan. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi, most valamennyire sikerült megértetnem az anyámmal, hogy mi bajom. (Régen durvább volt a helyzet, azokról a dolgokról viszont nem beszéltem neki, így ő csak olyankor szerzett tudomást a "tüneteimről" amikor hányás-hasmenés vírusok voltak, ami miatt felerősödtek)

Azt mondta akkor majd elvisz valahova, mert az ilyet biztos lehet kezelni.

Bár kicsit bonyolult, mindenki azt mondja, hogy "mit kell ettől félni, hànysz és kész", és nem tudom megmagyarázni nekem milyen érzés ebbe belegondolni. Magam sem tudom, miért félek. Remélem tényleg kapok segítséget.

2017. jan. 26. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!