Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szednétek a felírt nyugtatót...

Szednétek a felírt nyugtatót ilyen esetben vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Emetofóbiával(hányástól való félelem) küzdök fél éve. Az államvizsgáim tájékán kezdődött pánikrohamokkal. Aztán bevettem egy eseményutáni tablettát,ami után még erősebben jelentkezett napi szinten 2 hónapig. Nem mertem enni,inni. 10kg-t lefogytam. Nem tudom,hogy a gyógyszernek is "köszönhető"-e ez,hiszen elég erős gyógyszerről beszélünk. Majd kaptam savcsökkentőket,hátha az is közrejátszik. Mióta szedem megjött az étvágyam,rendesen étkezem és kívánom is az ételeket, visszaszedtem a leadott kilókat,de azért még félek attól a dologtól..ezért bejelentkeztem a helyi pszichiátriára,hogy rajta keresztül pszichológushoz járhassak. (ugye ez így ingyenes). El is intéztem,de konkrétan hülyének lettem nézve,hogy mit keresek ott, mi a bajom, nem is értették,hogy mi az,hogy valaki fél a hányástól. Végül a pszichológus mondta nem foglalkozik velem és visszaviszonyítottak a pszichiáterhez,aki felírt nekem gyógyszert.(Sertralin Sandoz-t). Ellenzem a gyógyszereket,így arra a következtetésre jutottam,hogy vissza se megyek a következő rendelésre. Ti szednétek ezt a gyógyszert? Vagy szedte már valaki? Tapasztalatok?


rólam még: alapvetően szorongok sok mindenen,de ettől függetlenül nem futamodok meg semmitől,ha félek sem. Izgulós vagyok. Depressziós nem vagyok,életvidám vagyok, szeretek eljárni itthonról, vannak barátaim. Azonban van ez,ami megkeseríti a napjaim,de nem tudom,hogy gyógyszerrel mennyire lenne jó. A problémám attól még nem szűnne meg,csak a tünet? Habár mellékhatás a hányinger is...


Köszönöma válaszokat!

26/L



2016. nov. 18. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden fejben dől el. A szorongás okát kell megszüntetned.
2016. nov. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem szedném. Túl erős, és abszolút nem megoldás a problémádra.

Inkább keress egy normális pszichológust, aki hajlandó elvégezni a munkáját, és foglalkozik veled. Inkább azért fizess, mint gyógyszerekért.

Nincs olyan gyógyszer, ami ezeket a fóbiákat megszünteti. Ideig-óráig jobb lesz a kedved, kicsit bekábulsz, konkrétan függő leszel, de a probléma megmarad.

Ezért kell egy jó szakembert találnod, aki segít abban, hogy te magadban legyőzd a félelmedet és elfelejtsd. Ugyanez vonatkozik a pánikbetegségre, kényszerbetegségre... lehet gyógyszerrel kezelni, csak nem érdemes. Tapasztalatból beszélek.

2016. nov. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jó szakembert keresek,amint lesz rá keretem :/ Most sajnos nem tudnám fizetni
2016. nov. 18. 15:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia. Terhesen szedtem sertalint bipoláris zavarom van illetve a 2. Gyermekem utan csunya depibe estem. A szertalinba szerotonin van ami ilyenkor télen hiányzik a szürke hétköznapok miatt. Figyelj én szedtem mert a magzatra sem káros inkább mint hogy baj legyen. Aztán abbahagytam mert ugy éreztem már nem kell. Bekell áljon a gyógyszer 2 hét kb addig lehetnek mellékhatások ez az ami rosszabb vagy jobb kedv. A te döntésed. Én feontint szedek mert kell. Nem szényen
2016. nov. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha anyagilag megengedheted magadnak, keress fel egy magán pszichológust, aki kognitív viselkedésterápiával foglalkozik. Bármiféle fóbia (mint pl. a tiéd is) nagyon hatékonyan kezelhető ezzel a módszerrel.
2016. nov. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!