Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki refluxos annak van valami...

Aki refluxos annak van valami olyan gyógytea ami segít?

Figyelt kérdés

Megint visszajött a refluxom és szeretnék kipróbálni valami gyógyteát ami megnyugtatja a gyomromat.

Nekem nem az a tipikus savas refluxom van, mert nekem nem jön vissza a számba, viszont állandóan öklendezek, ég-fáj a gyomrom, hányingerem van. Már kezd elegem lenni.

Valakinek valamilyen gyógytea segített?



2017. márc. 22. 09:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

gyermekkorom óta 77 féle gyógyszert szedettek velem gyomorsav túltengésre, meg, hogy ne jöjjön fel a gyomorsav.

22 évesen megdöntöttem a gyomortükrözés világrekordját, 34 évesen már gyomorszájsérvet emlegettek, 5 évvel ezelőtt zölddiónyi rekeszizomsérvet diagnosztizáltak. Nem hiszi el senki, hogy a gyógyszeres kezelésektől mentem ennyire tönkre. Persze, minden új gyógyszer egy-két évre könnyített a dolgon, de aztán mindíg sokkal rosszabb lett.

2017. márc. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nekem viszont tegnap óta folyamatosan fáj a gyomorszájam megállás nélkül. Nagyon meg vagyok most ijedve mert ilyen soha nem volt még. Kisugároz a bordáim felé is. Bele hasít élesen a fájdalom vagy epp begörcsöl a gyomrom. Ha eszek akkor is fáj, ha nem eszek akkor is. Mi lehet ez???

Én arra gondolok hogy ez már fekély. Az orvos azt mondta amikor voltam nála a reflux miatt hogy nem kizárt hogy fekelyem legyen de az éjszaka is faj. Akkor még nem fajt éjszaka, most mar igen.

Hétfőn telefonálok is hogy sürgősen adjon időpontot mert erzem nem fog elmulni..

Es "meg csak" 24 éves vagyok..

2017. márc. 25. 09:01
 13/15 anonim ***** válasza:
Ha folyamatosan erősen fáj, akkor valóban lehet már fekély, arra gyógyszer kell, menj el holnap a háziorvoshoz.
2017. márc. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
49%

#4. kommentembem írtam, kis kanálka szódapor azonnal enyhíti. De nem feloldva, hanem a nyelv tövére borítva, 3-4 deci szódával, vagy tartósítószer mentes szénsavas üdítővel lenyelve. A szénsav azért kell, mert a szódaporból csak akkor képződik erőteljes gáz, ha savval keveredik. Ha elsőre nem hatásos, akkor negyed, fél óránként addig kell ezt ismételni, amíg a fájdalom, kellemetlen nyomás nem csillapodik. Nem kell ehhez semmiféle gyógyszer, sem orvos.

A kisüsti pálinka kitakarítja a nyelőcső redőiben megtapadt ételmaradványokat, ami a savtúltengést okozza. De ez is csak cukrozott citromos feketeteába csepegtetve hatásos, néhány nap múlva kezdenek begyógyulni a gyomorsav okozta csípések, sebek. De ahhoz, hogy a gyógyulás bekövetkezzen, kerülni kell a káliumozott sót, és minden ételt amiben ez előfordulhat. A nyers táplálékok irányába kell hajlani.

2017. márc. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Ma bejelentkezek az orvoshoz majd ő megmondja tutira mi a baj. Max csinál egy tükrözést.

Otthon nem merek így kisérletezni, nem akarok még nagyobb bajt ennél.

2017. márc. 27. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!