Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Antibiotikumos kezelés miatti...

Antibiotikumos kezelés miatti hasmenést lehet Lopediummal vagy széntablettával kezelni?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 5. 15:41
1 2
 1/16 anonim válasza:
23%
A lopedium probiotikum míg a széntabletta nem rossz de akadnak jobb készítmények is
2017. ápr. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha ilyen problémákat okoz az antibiotikum akkor a szedéssel párhuzamosan szoktak probiotikumot szedni hogy ne járj így. Ilyen pl a normaflor. De gondolom még ezer féle hasonló készítmény van. Szerintem ezzel kezeld magad, főleg ha még szeded az antibiotikumot. Ez segít helyreállítani a bélflóra egyensúlyát stb...
2017. ápr. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, szedek Jutavit probiotikumot mellé, és így is előjön sajnos a hasmenés.

Az antibiotikum egyébként Aktil Duo 875 / 125.


Mit tudnék tenni ellene? Holnap sajnos dolgom lenne, és nem akarom lemondani, sem azt hogy útközben ,,baleset" érjen.


Köszi!

2017. ápr. 5. 15:49
 4/16 anonim válasza:
Ha turbó segítség kell akkor étcsoki . Amúgy ha érdekel akkor írj privátot hátha lenne egy jó megoldás .
2017. ápr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es hulyeseget ir! A lopedium nem probiotikum, ganem hasfogo! A bel mozgasat allitja meg gyakorlatilag. Nem fertozeses hasmenes eseten ajanlott szedni (pl stressz, vizsga elott akinek erzekenyebb a gyomra ilyesmire).

Fertozeses hasmarsnal nem ajanlott semmi, mert ugye urulni kell, de ha muszaj, akkor szentabi, esetleg bolus.

Antibiotikum kura eseten a probiotikum nem fogja meg a hasmenest, csak segiti valamelyest szinten tartani a belflorat a kovetkezo antibiotikum bevetelig...meg talan nem vagja ugy tonkre.

Normaflore sem jo annyira mint a reklam probalja eldni...olyat vegyel amiben tobb fele torzs van (en protexint vagy progastrot ajanlnek).

Es varj minimum 2-3 orat a az antibiotikum ill a probiotikum bevetele kozott.

Ha nem fertozeses eredeteu hasmenesre kaptal antibiotikumot, akkor lopedium is es szen tabletta is jo lehet a biztonsag kedveert...

Probalj azert mellette kimelo eteleket fogyasztani, mert most nem olyan jo az emesztesed.

2017. ápr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

1. a Lopediumnak semmi köze a probiotikumhoz!

És igen, ha az antibiotikumtól van hasmenés, nem vírusos,vagy bakteriális fertőzéstől,akkor be lehet venni a Lopediumot a probiotikum mellé. Óvatos legyél 1. privát tanácsaival,nehogy ott is akkora hülyeséget írjon,mint itt a válaszában!!!

2017. ápr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitok! Az elsőnek nem írtam végül, rákerestem a nevére és ilyen démonos meg szektás kérdéseket dobott ki, hanyagoltam inkább. :D
2017. ápr. 5. 20:12
 8/16 anonim válasza:
Megijedtél ? :D Amúgy na a lopediummal benéztem istenkém :D
2017. ápr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Amúgy a banán is segít a hasmenésen . Csak ne húzd ki a s.ggedből :D
2017. ápr. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem ijedtem meg, de nem voltak túl biztatóak a találatok, és ezek az utóbbi válaszaid sem azok. Kellemetlen, hogy átmentél személyeskedésbe. :D
2017. ápr. 5. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!