Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Három hónapja, nyálkás, véres...

Három hónapja, nyálkás, véres széklet babánál, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Hat hónapos és két hetesen, a megszokott egyes tejet kettessel helyettesÍtettem. Már aznap volt négy, lágy széklet(a tejet visszacseréltem egyesre). A gyerekorvosunk figyelmen kívűl hagyta a tej cserét, vírus és baktérium lett keresve. Közbe diéta, és laktóz mentes tej. Semmi változás. A székletekbe semmit nem kaptak, se láz nem volt se hányinger, se hasfájás semmi. Az első kezelés után jelent meg a vér csíkocska a székletbe. A tejet lecseréltem hidrolizált proteinesre, majd szójára. A laborvizsgálatok ami a tejfehérje allergiát illeti, negatívak. Gasztroenterológus még feldolgozottabb tejet ajánlott, attól rosszabb lett a helyzet. Több vér a székletbe. Napi 4, 6 széklet van. Van amelyik nagyon nyálkás van amelyik kevésbé és az utóbbi két hétbe a vér, mindennapos. Egyszerűen nem találjuk a kiutat, semmi sem segít. Járt már így valaki, mi lett a diagnózis? Segítseteg.

2017. ápr. 7. 18:48
 1/10 gömbicica ***** válasza:
szoptatás nincs?
2017. ápr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nics, két hónapot volt csak és akkor sem tehetős mennyiség.
2017. ápr. 7. 18:58
 3/10 gömbicica ***** válasza:

bocsánat a kérdéséért, de az egyes tej, és a kettes tej, az mi?

"laborok, ami a tejfehérje allergiát illeti, negatívak"


és tejcukorral mi a helyzet?


nálunk a most 9 hónapos Majának voltak pici piros bőrpirjai, valamint állitólag a szopos babának szinte csak hig széklete ven. szülők elvitték vizsgálatra (csak szoptatás történt!!) tejérzékenység jött ki, azóta anyuka se tejet, se tojást nem eszik.

a bőrpir elmaradt, 1 évesen mennek legközelebb

tejjel kapcsolatosan székletvizsgálatra.


már mellétáplálás is van, a kicsi fejlett (egyedül aludni nem igazán szeret)


hasmenése is van a kicsinek, vagy a gyakori formált széklete van csak mindennapos vér jelenlétével?

:( :(

2017. ápr. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gömbicica ***** válasza:

amig szoptattál, addig is volt ilyen panasz a kicsinek?


visszaolvaslak: bő 6 hónapos a kicsid, és három hónapja van nnyálkás véres széklete.

Tulajdonképpen azóta, hogy nem Te táplálod, hanem pótlást, tápszert (?) kap.


hogy élted meg azt az időszakot, hogy nem tudtál szoptatni?


környezetedben esetleg nincs olyan kismama, akitől legalább 1-2 evésre való anyatejet kaphatnál?

2017. ápr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most kilenc hónapos a kislányom. a hozzátáplálást megkezdtük 5 hónapos és egy hetesen, semmi gond nem volt. Az egyes és kettes tejet úgy értem, hogy így vannak számozva. Alatta a tápszert értettem. Laktóz érzékenység se lett kimutatva. az IgA szint alacsony ami utalhat glutén érzékenységre, de ezt még túl korai megállapítani. Anyatejhez nem tudtam hozzáférni, de nem éltem meg traumának, örvendtem hogy ennyit is sikerült. Hasmenéses vizes széklete nincs, az állaguk változó, a székrekedésestől egész a pasztásig. Még a gyakoriságuk se lenne olyan nagy baj ha nem lennének nyálkásak és véresek.
2017. ápr. 7. 19:38
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekünk nem segített se a laktóz mentes tápszer, se a hidrolizált proteines, a szója alapú tápszer sem aminek már semmi köze a tehén tejhez. Per pillanat úgy tűnik minden árt és én nem értem. Attól félek, hogy komolyabb kivizsgálásokra kerülünk a gasztróenterológusnál mint az endoszkópia és ettől rettegek.
2017. ápr. 7. 19:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Csináltass széklet calprotectin vizsgálatot.
2017. ápr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy mi az az egyes meg kettes tej, de a tünetek egyértelműen bélirritációra utalnak (még szerencse, hogy a gyereknek nem fáj a hasa). Nem értek e csecsemő tápláláshoz sem, de a szója az felnőtt embernek sem tesz jót. Nem lehetne valami olyat adni neki, amiben sem tehéntej, sem szója nincs ? A kecsketejről azt tartják, hogy egészen más, mint a tehéntej. Azt mindenesetre javasolom, hogy nyugodtan adj a gyereknek diólevél teát (neki naponta 2-3 evőkanálnyi mennyiség is elegendő lehet, több részletre elosztva. A benne levő csersav nyugtató hatással van a belekre, a bél nyálkahártyára.
2017. ápr. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Calprotectin vérből lett csinálva, székletből azt mondták csak hat év fölött. Vérből jó volt az eredmény.

A diólevél teát kipróbálhatjuk, köszi a tanácsot.

2017. ápr. 8. 07:34
 10/10 anonim válasza:
Tudom nagyon régi a kiírás, de lett eredmény, hogy mitől lehetett?
2023. jan. 23. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!