Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Széklet minőség megváltozása...

Széklet minőség megváltozása mire utal? Ételallergia lenne vagy valami más?

Figyelt kérdés
Világ életembe gond volt az emésztésemmel, de főleg szorulás, kemény széklet, puffadás. Kb. két hete a reggeli székletem színe nagyon világos és az állaga is hígabb a kelleténél, de viszont alig jön v.mi, feltűnően kevés mennyiségű, pedig rendesen eszek mint eddig. Ilyen habos, zsíros fényű. Állítólag van is erre egy szak szó: zsírszéklet. Semmi más probléma nincs, se puffadás, se hasfájás, hányinger, hányás, stb. Utánanéztem és ezek a tünetek vagy ételallergiára(gluténérzékenység) vagy hasnyálmirigy gyulladásra utalhatnak. A legvalószínűbbnek a gluténérzékenységet tartom, de azért furcsállom, mert a leírások szerint az nagyon nagy mennyiségű és gyakori ürítéssel jár, másrészt meg az nem alakulhat ki egyik pillanatról a másikra. Viszont labor alapján magas a bilirubin szintem ami epe problémákra utal a doki szerint, jövő héten megyek hasi ultrahangra. Nem tudom az összefügg-e ezzel?

2014. okt. 9. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem ételallergia hanem ételintolerancia. Már mint sokkal valószínűbb. Én is erre gyanakszom hasonló problémák miatt és kértem időpontot ételintolerancia tesztre. Beutalóval megy, amit a háziorvos ad ki egyszerűen. Csak én rég szenvedtem vele mire rájöttem, hogy ez lehet az ok. Gyomortükrözés stb. :S
2014. okt. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi a különbség az ételintolerancia és az ételallergia között?
2014. okt. 9. 16:49
 3/9 A kérdező kommentje:
A másik amire gyanakszom az az IBS(irritábilis bél-szindróma)
2014. okt. 9. 16:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Lisztérzékenység kialakulhat egyik napról a másikra, nálam is igy volt. Ha előtte 2 héttel valaki azt mondja, gluténérzékeny leszek, körberöhögöm. Aztán tessék..
2014. okt. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Ha világos színe van akkor epe váladék ürül. De ha ennyi bajod van a széklettel, akkor keveset iszol, és rostos anyag is kevés kerül a szervezetedbe.Vegyes gabona pelyheket este leforrázod és reggelre megdagad /lefedni/ reggel joghurttal vagy kefirrel elfogyasztod Pár nap alatt székleted normalizálódik. Szűztea kapszula is sokat segít, csak az fogyaszt. Esténként egy kapszula
2014. okt. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elég sok mindenre utalhat a magas bilirubin szint.

Jól írta az egyik válaszoló, ételintolerancia teszt, nem ételallergia, ez fontos, ha a gluténérzékenységet akarod vizsgálni.

Figyelj, nekem egész életemben emésztési bajaim voltak. A bilirubin szintem szintén magas legalább 10 éve, viszont az is sok mindentől lehet.


Télen csináltattam lisztérzékenység tesztet, negatív lett, bár ennek a vértesztnek a megbízhatóságát sokan vitatják.


Aztán nyár végén csináltattam azért egy ételintolerancia tesztet is. Ez pozitív lett tejre, és 'gyengén pozitív" gluténra.

Ha jól tudom, a lisztérzékenység a gluténérzékenységen belül csak egy kis szelet.

Nekem speciel a sárgás széklet tavaly nyáron egyik napról a másikra alakult ki, és másfél éve nem múlik el. Majdnem két hete tartom a gluténmentes étrendet, a refluxom pár nap után enyhült, de elvileg legalább 1 hónapra ki kell vonni az étrendből.

Nekem ugyan gyengén pozitív lett az eredmény, de ki tudja, ez is mennyire megbízható teszt. Igazából sztem diétával lehet ezt biztosan kideríteni, h valóban a glutén okozza-e a gondot.


Azt nem mondom, hogy minden orvos tájékozatlan, de azért mindent ne higgy el nekik, nekem több orvos biztosan állította negatív lisztérzékenység teszt után, h semmi gond a kenyérrel, ehetek nyugodtan, de azért csak csináltattam 20000 ft-ért ételintolerancia teszt, és úgy tűnik, mégsem tudom teljesen megemészteni a glutént. Ahogy a háziorvosom is biztosan állította,h nincs gondom a tej megemésztésével, mégis pozitív lett az is.

2014. okt. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Kiderült, hogy mi okozta ezt neked? Mondják, hogy intolerancia esetén nagyon nehéz összeegyeztetni milyen étel okozhatja, mert akár napokkal később is kijöhet a kaja ami okozza, lágy formában ugye..

Nálam van ez van szerintem - glutén - vagy stressz alapon van. Mert nekem is egyszer ilyen egyszer olyan, van hogy rendes sötétbarna, máskor meg világosabb lágy.. Már nem tudom hova tenni :D kaptam utalót én is, de még mire kinyit a gasztró várhatok a vírushelyzet miatt. De amúgy sok más is lehet, mint írtam stressz, epebántalom, de bizonyos férgesség is tud ilyet okozni.

2020. júl. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem derült ki mi volt de néhány hónap múlva elmúlt. Azóta sem tudom mi okozta, voltam mindenféle intolerancia vizsgálton és mind negatív volt. Lehet valami fertőzés volt.
2020. júl. 16. 00:44
 9/9 anonim ***** válasza:

Azta mindenit!

Én holnap megyek Synlab-ba ilyen 46 panelos vizsgálatra intolerancia gyanú miatt, nem várok tovább államira. De a körülöttem lévőknek meggyőződésük, hogy vagy életmódbeli dolog inkább (stressz) vagy valami fertőzés nálam is ami húzódik. Lehet nálad is volt egy átmeneti stresszhelyzet vagy valami..?

2020. júl. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!