Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet a gerincem miatt van?

Lehet a gerincem miatt van?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok és rossz a tartásom + kis felszívódó ciszta volt a gerincem mellett. Nem tudom mi okozza de ha sokat mozgok ha sokat sétálok de még ha sokat ülök is olyan pózban ahol nincs kinyújtva a lábam akkor combtól bokáig égető maró fájdalmat érzek a lábamban, ilyenkor érintésre fáj az izom. Ct-zték emiatt a gerincem de csak fentebb írtak lettek az eredmények és a lábamra nem mondtak semmit mi lehet ez?

2017. ápr. 14. 23:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Bár nem fért ki de hozzá tenném,hogy nyújtásra meg jobban faj viszont enyhíti, és ha nem a lábam kezd el fájni akkor a hátam vagy a nyakán hátulja.
2017. ápr. 14. 23:53
 2/6 anonim ***** válasza:

az, hogy a rossz tartástól fáj a lábad gerincsérvnek hívják, ettől le is lehet bénulni, de nyugi manapság senkinek se jó a tartása.

Amúgy hátedzéssel javítható

2017. ápr. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ülőideg érintettségre lehet következtetni a leírásból, de a kezdődő gerincsérv mellett enyhe ideggyulladást okozó apró vírusfertőzések is járnak ilyen tünetekkel.
2017. ápr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A rossz testtartás eredője lehet a koponya alapi atlaszcsont elmozdulása.

De a gyermekkori folyamatos lázcsillapítózásból eredően nem képes a szervezet kipucolni magából a hulladékokat. Ezek az érfalakat és az inakat, ízületeket fenyegetik. Mikor a test belázasodik, a takarító sejtjeink könnyebben, fürgébben mozognak, és ha ez nem következik be egyes betegségek esetében, a lerakódások csak gyűlnek.

Volt egy orvos, aki azzal magyarázta az ilyen égető fájásokat, hogy a herpeszvírus elszaporodik az idegvégeknél, és azok okozzák a kínokat.

Minden esetben a szervezet kimelegítésével lehet szüntetni a panaszokat.

2017. ápr. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az utolsó válaszoló nagyon jó anyagot szívhat
2017. ápr. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos mindegyik elég aggasztóan hangzik :/ Csak nem értem,hogy miért nem tud egy orvos se rájönni az igazi problémára. Mindenki csak mellé tapogatózik és már több éve van ez a fájdalom.. Egyébként annyira erős,hogy fájdalomcsillapítót kell bevegyek rá. Az orvos aki megnézte a CT eredményem azt mondta,hogy S alakú gerinc ferdülés a másik meg már azt mondta h ez csak enyhe gerinc ferdülés, na most ezek totál ellentétek. De mellesleg lúdtalpas is vagyok és a farokcsontommal is voltak kinövési problémák.
2017. ápr. 16. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!