Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lyme kóros lennék?

Lyme kóros lennék?

Figyelt kérdés

Nemreg erdoben voltunk kirandulni, es nem sokkal utana a konyekhajlatomban egy piros, ovális foltocska jelent meg. Eleinte nem torodtem vele, azt hittem, beutottem, vagy valami. Aztan ez a folt elkezdett halványulni, viszont noni is. Sokkal hosszabb lett, de nem olyan piros.

A hasamon is keletkeztek foltok szanaszét.

Nem szoltam rola senkinek.

Kb egy honapig volt igy, aztan egyszercsak, egyik naprol a masikra elmult minden.

Azota nem tapasztaltam semmit.



2017. ápr. 23. 09:21
 1/9 anonim válasza:
Volt benned kullancs?
2017. ápr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Nem hinném, hogy Lyme-kóros lennél. A foltok kullancscsípés körül alakulnak ki, tehát ha ott nem volt kullancs, akkor mástól lehettek a foltjaid. Én éveket töltöttem a zalai erdőkben, volt jó néhány kullancsom is, de nem lettem Lyme-os. Több száz olyan embert ismerek, akik rendszeresen járják a legfertőzöttebb erdőket, és egy ismerősöm lett Lyme-os 20 év alatt. Annyira nem nagy ennek az esélye, hogy egyetlen kiránduláson begyűjtsd ezt a fertőzést.

Legközelebb ha ilyen helyre mész, a zoknit húzd a nadrág szárára, és fújd be magad kullancsriasztóval.

2017. ápr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez inkább valami allergia lehetett. Lehet valamilyen növényhez hozzáértél és attól
2017. ápr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem találtam kullancsot, az igaz.

Arra gondoltam, talán kijott magatol es azert nem, vagy nem tudom.

Apum már volt lyme koros, neki hasonlo tunetei voltak, mint nekem, és a lyme kor sajatossaga az is, hogy nyomtalanul eltunik

2017. ápr. 23. 09:58
 5/9 anonim válasza:
Szerintem nem vagy Lyme kóros.
2017. ápr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ez fontosabb dolog annál, hogy olyan emberek véleményére hallgass, akik hozzáértés nélkül, félinformációk alapján diagnoaztizálnak! Menj el orvoshoz! Az a gáz a Lymal, hogy ha most nem vizsgáltatod ki magad, (és véletlenül mégis megfertőződtél), akkor fogsz legközelebb hallani róla, amimkor már nem elég egy sima anribiotikum kúra.
2017. ápr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És aki lyme kóros, mi fog tortenni vele?:/

Olvastam mar rola, de annyi tunetet felsoroltak, es legtobbjuk csak ilyen "akár ez is lehet" tipusu, de altalaban a Lyme-kórosok mibne szenvednek?

2017. ápr. 24. 22:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Én voltam Lyme kóros....és bögöly csípésétől...

Tüneteim a következők voltak: szédülés, hányinger, egyszer hőemelkedés, máskor magasabb láz, fáradékonyság. És hát ugye a nagy vörös kör a felkaromon, ahol megcsípett a bögöly. Ahogy kijött a kör, másnap már mentem vérvételre, talán 1 hét után megjött az eredményem, és 3 hét antibiotikumot szedtem.

2017. ápr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Uh:/

Nem lehetett tul jo..:(

Nekem semmilyen tunetem nem volt, es a folt sem hasonlitott a Lyme-koros foltra, csak mar a fejembe beszeltek.

Lehet, hogy csak allergia volt

2017. ápr. 25. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!