Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet ez autoimmun vagy egyéb...

Lehet ez autoimmun vagy egyéb súlyos, "lappangó" betegség? (Kép is van, fiú)

Figyelt kérdés

Az arcom kipirosodik nyugalmi helyzetben,az ujjaim végén,felül a bőr meg van gyűrődve és piros, 1-2 hónapja így van ez. Az arcomon a pirosság hol enyhül, hol nagyon-nagyon bepirosodik, szabálytalanul, pl az orrom mellett "pattanás" szerűen is van, tőle mm-re pedig egy "nagy" terület piros. Nem viszket, nincs kiemelkedés, csak melegebb(mint a többi bőrfelület) A hajam egy ponton ritkul, az elválasztó vonalnál, láthatóak a hajcsonkok. Pár hete még a körmeim(vagyis az alattuk lévő réteg) is elkékült-lilult, majd eltűnt. Emiatt kaptam angiológiára beutalót. Szívvizsgálatokon(pl magánba) is voltam, a 24 órás Ekg sok extrát regisztrált.

A szemem alatti bőrréteg amúgyis sötét, de néhány napja mintha pirosodna, aztán nem látom megint. Ijesztő.


Nem lehet esetleg valami brutális autoimmun betegség? Olvastam neten, hogy pl valami vörösvértest túlteremelődéses betegség is ilyesmi, a másfél hónappal ezelőtti vérképemben nem volt eltérés(a meghatározott szabvány határoktól), csak az immunsejtjeim enyhén többen voltak(limfociták,százalékos érték),mások meg kevesebben( neutrofilok,százalék), de ezen kívül semmi. Vasam évek óta emelkedett, hol pedig megfelelő.VVt-k tartományon belül, bár a határhoz közel. Hemoglobinom megfelelő, bár közel a felső határhoz.(állítólag sűrű a vérem)


[link]

[link]

Esetleg pszichés? Vegetatív labilis és border vagyok.



2014. dec. 30. 21:46
 1/4 A kérdező kommentje:
22 éves
2014. dec. 30. 21:51
 2/4 anonim ***** válasza:
Angiológián mit mondtak? Immunológiára kérj beutalót, ott megvizsgálnak fizikálisan és speciális vérképet is csinálnak, hogy kiderülhön vannak e antitestrk a véredben. Ha vannak sem feltétlen autoimmun..Én is gyanus vagyok autoimmunra.
2014. dec. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem raynaud szindrómám van és a véremben az ANF lett pozitív egyéb eltérések mellett. Kontrollra kellene mennem, de idén már biztos nem megyek. Most változatosság kedvéért a pajzsmirigyem szórakozik emellett fáj a kézizületrm meg zsibbad is. Fogalmam sincs, hogy miért vannak antitestek és mit jelentenek, nem merültem el a témában.
2014. dec. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pirosodás nem függ össze étkezéssel?

Hisztamin érzékenység?

2014. dec. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!