Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szedett már valaki Protelost?...

Elizabet58 kérdése:

Szedett már valaki Protelost? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Csontritkulásom van több éve. Ennek főleg a korai menopauza (42 évesen) az oka. Amikor ez kiderült egy hormonpótló tablettát szedtem öt évig, ami nagyon jó eredményt hozott. A gyógyszer abbahagyása után rosszabbodott az eredményem. Utána megpróbáltam alternatív módszerekkel (mákmagolaj, citrokalcium, D3 3000 NE, K2 vitamin, lenmag, stb. ) javítani a csontom állapotán. Hol jobb lett, hol rosszabbodott. Szedtem stroncium táplálékkiegészítőt is, azt hiszem akkor stagnált az állapotom. A gerincemben a T-Score a mostani DEXA-n volt a legrosszabb: 3,2. Ilyen rossz eredmény még nem volt soha sem. A csípőmben érdekes módon a normális tartományra javult. Az orvos a Protelos gyógyszert írta fel, aminek elolvasva a mellékhatásait teljesen félelembe estem. De tudom, hogy a biszfoszfonát tartalmú gyógyszereknek is súlyos, elképesztő mellékhatásai lehetnek. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy merjem - e elkezdeni a gyógyszer szedését. Lehet, hogy nálam nem jelentkeznének a mellékhatások, de ezt senki nem tudhatja előre. Mivel nem szeretném, ha pár év múlva elrepedne, vagy eltörne valamelyik csigolyám, és az alternatív módszerek ezek szerint nem hoztak megfelelő eredményt, valamit csinálnom kell. Szedett - e már valaki Protelos granulátumot és milyen tapasztalatai vannak? Lizi

#csontritkulás #Protelos
2017. máj. 10. 17:22
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!