Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A tarkómon folyamatosan...

A tarkómon folyamatosan pattanások alakulnak ki. Ötlet, hogy mitől lehet?

Figyelt kérdés

40/F vagyok, rövid hajam van. Már évek óta(!) a tarkómon folyamatosan pattanások alakulnak ki, amik néha eléggé fájdalmasak, hajvágásban és az alvásban is zavarnak.


Mutattam az üzemorvosnak, aki nem mondott azonkívül semmit, hogy leszúrt, hogy ha már hónapok óta van, miért csak most szólok. Mutattam a körzeti orvosnak, aki egy Travocort nevű kenőcsöt írt fel, de az nem használt. Elmentem vérvizsgálatra, ami esetleg étel intoleranciát mutat. Élesztőre pozitív lett, másra nem, de én kenyeret nem eszek, sört nem iszok, úgyhogy nem ez lehet a gond. Próbálkoztam tej megvonással 1 hónapig. Semmi változás. Csoki megvonással. Semmi változás. Ariel mosóporról Tomi gélre váltottam. Semmi. Hetente mostam a párnahuzatot. Elhagytam az öblítőt (azóta sem használok). Fluormentes fogkrémmel is próbálkoztam. Semmi változás.


Ami kicsit (de csak kicsit) segített, az a napfény, illetve, ha fürdés után ecetes vattalappal tisztítom le a fejbőrt.


Én már kifogytam az ötletekből. Valakinek van még?


2017. máj. 20. 21:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Kenegesd a tarkód vizes szódabikarbónával. Lehet, hogy valami élősködő és attól van. Nagyon apró, szemmel nem vagy alig látható. Abból gondolom, mert írtad, hogy a napfény és a lúgos közeg enyhítette. Hát próbáljuk meg a savasat, azt sem szeretik :D Semmit sem veszíthetsz vele, ellenben nyerhetsz.
2017. máj. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem a hajvágógéptől szokott, még a nyakamon is.

Gondolom a fodrászok nem takarítják mindig 100% ki/le és valakinek érzékeny a fejbőre erre.

Mikor itthon van nyírva a hajam, soha nem pattog ki.

2017. máj. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!