Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kivagyok száradva, napi 2,5l...

Kivagyok száradva, napi 2,5l iszom minimum munden nap. Ma mégis fura diagnozist kaptam. Pedig azt hittem csak felfáztam. Valakinek bolt már hasonlo?

Figyelt kérdés
Tehát, reggel feltűnt, hogy a nyelvem olyan, mint aki egy hete nem ivott.. Mivel amugy is időpontom volt a háziorvosomnál gondoltam megmutatom. Azzal a panasszal érkeztem, hogy kellemetlen érzésem van pisilés után, előző napokban haspuffadás, alhasi görcs..hidegrázás, plusz állandoan pisilni kell. Mindegy, hogy közvetlenül wc utan, de ha iszom egy pohár vizet 5-10perc és pisilés.. Meg is vizsgálták a vizeletem és közölték, hogy dekoncentrált, azaz ki vagyok száradva, na akkor meséltem, hogy néztem is, hogy fura a nyelvem. De hova tűnik az a rengeteg folyadék ( csak csapvizet iszom vagy mentes ásványvizet) Azt válaszolták valòszínüleg valami fertőzésem van, és az miatt van ez. Tehát átmegy rajtam a víz? Nem tiszta a dolog és aggaszt is, hiába ittam azota már 4l víznék tartok a mai nap, csak pisilni járok, de a nyelvem tepedezett.. Valakinek van valami tippje, hogy ez mégis mi? Nem találok konkrét ilyen esetet a googleban sem.. 25 éves nő vagyok alacsony súllyal.

2017. máj. 24. 01:27
 1/4 anonim ***** válasza:

"hogy dekoncentrált, azaz ki vagyok száradva,"


Dehidratált... feltételezem, ezt a viccet a telefon autocorrectje tette :)


Menj vissza, és kérj labort. Sok oka lehet, nem vagyok orvos, de a cukorbetegség jellegzetes tünete. Mindeképpen kérj labor vizsgálatot.

2017. máj. 24. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A hasmenés szintén cukorbetegség is lehet.

Én erre tipplelek, ha régi a probléma, ha friss, akkor simán lehet egy fertőzés.

Egy nap után főleg.

Ha hetek ztán sem múlik el, akkor menj vissza és kérj labort. Valszeg csak csak egy fertőzés.

2017. máj. 24. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A leírt tünetek alapján itt egy komoly kivizsgálás kellene: belgyógyászat, urológia, nőgyógyászat, laborvizsgálatokkal kiegészítve. Pontosan kellene mérni és írásban rögzíteni a naponta elfogyasztott folyadék mennyiségét, tudni kellene, hogy nincs-e fokozott izzadással párolgással járó fokozott folyadékvesztés. Végső soron a dolgok hátterében még fokozott folyadékfelvétellel járó hormonális ok is állhat.
2017. máj. 24. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mint látszik több szòt elírtam, nem igazan éreztem a toppn magam, ugyh gyorsan bepötyögtem:D Beazedem az antibiotikumot, majd vissza kell mennem vizelet laborvizsgálattal együtt. Csak azt nem értem akkor hogy gàtoljam meg a kiszáradást.. Bár abban bízok a gyogyszer segít.. Cukorbetségre van hajlamom, de nem említette a doktornő, pedig elég alapos mindent száz helyen kivizsgáltat rendszerint. Most meg siman csak igyak többet, hát de a nyit ittam eddig is. Köszönöm a válaszokat!:)
2017. máj. 24. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!