Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mégis miféle módszerrel...

Mégis miféle módszerrel tudnék megtanulni nagyon gyorsan minimum egy nyelvet?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:


Anyám már régen elvált apámtól, és hozzáment feleségül egy másik férfihez, jelenleg külföldön élnek. Ott, azon a helyen most lenne nekem valami munka, ha jók az információim a férje csinál valami vállalkozást egy másik pasassal, ezért úgy egyeztek meg, hogy engem is odavesznek.


Ameddig azonban folynak az egyeztetések, nekem meg kellene tanulnom németül, hogy tudjak dolgozni. És itt kezdődnek az én problémáim: már csak kevés időm maradt, hogy megtanuljak németül, legalább alap fokon, és bár haladok, ez nagyon lassú tempó. Ráadásul hatalmas a zűr a fejemben.


Most hallgatom ezt e relaxa hanganyagot, úgy terveztem, hogy hetente megtanulok két leckét kívülről, de az kevés. Itt vannak közben a német könyveim is, és nem tudom, hogy mit csináljak velük. Most tanuljam azt is (szavakat + nyelvtant, vagy külön először az egyiket, majd a másikat) a relaxával, vagy ne? Azt gondolom, ez így nem jó, mert összezavar. Elsőre azt terveztem, megtanulom a relaxát, aztán a nyelvtankönyvem, végül a szavakat. De ez így sok idő még mindig, rámehet az egész év, addig meg nem akarok itt lenni. Azon is gondolkodtam, hogy elmegyek nyelvtanfolyamra, de a nagyon alapfok nem jó, mert azon már túl vagyok, a középszint meg még nehéz nekem. Kimenni még nem akarok anyámékhoz, mert nyelv nélkül nem tudnék ott mit csinálni, plusz dolgozni akarok ott, nem ingyenélősködni rajtuk. Márpedig amíg nem tudok beszélni, a munka se menne, csak ott ülnék. És hogy nézne már az ki, hogy ők fizetnek mindent. Addig inkább dolgozok itthon.


Szóval teljes a káosz a fejemben, úgy érzem összeomlottam, és emiatt feszült vagyok, azt sem tudom miféle tanulási módszert használjak. Nincs tervem, csak kapkodok össze-vissza, és úgy érzem nyomás van rajtam.


Köszi a segítséget előre is.


2016. márc. 27. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Pedig úgy fogsz a leggyorsabban megtanulni ha az alapok után kimész hozzájuk és vállalsz valami félállást hogy a a kajára valót legalább megkeresd és a fenmaradó időben pedig tanulod a nyelvet és gyakorolsz.


Így kb fél év alatt folyékonyan fogsz beszélni. Itthon évekbe is telhet.

2016. márc. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nézzenek utána anyukádék hogy milyen lehetőségek vannak amiket minimális nyelvtudással lehet csinálni. Vagy úgy hogy segítenek neked leegyeztetni a munkát. Ilyenek: kutyasétáltatás, takarítás, levélgereblyézés, gyerekvigyázás kisgyerekeknél stb... Ha így sikerül a kajára valót összeszedni akkor már nem élősködsz és sokkal gyorsabban tovább tudsz lépni
2016. márc. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Menj el nyelvtanfolyamra biztosan segíteni fog ! Az ne zavarjon hogy az elején ismerősek lesznek a dolgok 1 max 2 hét alatt ha jó tanfolyamot választasz el fogjátok érni azt a szintet ahol most vagy és aztán haladtok tovább !


A tanfolyam azért jó mert rendszert csinál a fejedbe ! Nem fogod azt érezni hogy össze vissza van minden kavarodva a fejedbe !


Ezenkívül még két dolgot ajánlok :


1. Látogass el az [link] - weboldalra , rengeteg ösztönző írást és tanulási tippet tudsz olvasni rajta !


2. Használd a szótanuláshoz az anki nevű programot ! : [link] anki/



Ha nem akarsz tanfolyamra menni kezd el a tankönyveket végig venni elejétől a végéig , de mint mondottam én inkább a tanfolyamot ajánlom !

2016. márc. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!