Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért beszélnek úgy sokan az...

Miért beszélnek úgy sokan az antibiotikumokról mintha az valami "ördögtől való" dolog lenne?

Figyelt kérdés

A minap egy ismerősömmel beszélgettem aki elhúzódó megfázással küszködött.Elment az orvosához aki táppénzre vette és antibiotikumot írt fel neki.

Majd hozzátette, hogy kiváltotta ugyan de ő azt be nem veszi.

Teljesen elképedtem.


2017. máj. 29. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor miért váltotta ki?

Egyébként teljesen megértem, egy megfázásra nem kell antibiotikumot szedni. Maga a szer nem ördögtől való, a fő probléma pont az, hogy túl könnyű kézzel írják fel, miközben túl sok és túl veszélyes mellékhatása van.

2017. máj. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy szedi, vagy nem szedi. Legnagyobb hiba ha Negró-cukornak nézik és itt ott bekapnak belőle pár szemet. Azzal többet lehet ártani mint használni.
2017. máj. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azért vàltotta ki, mert elvileg a rendszerben látja az orvos , hogy kiváltották- e vagy sem a felírt gyógyszert?

Sok és súlyos mellékhatás?

Nem hiszem, hogy súlyosabbak a lehetséges mellékhatások mint egy kezeletlen baktérium okozta fertőzés ami valóban súlyos szövődményeket okozhat.

2017. máj. 29. 21:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor minek ment el az orvoshoz? Ekkora idiótát.
2017. máj. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A túlzott (kollektív) antibiotikumfogyasztás rezisztensé teszi/teheti a baktériumokat. magyarán mutálódnak, bedurvulnak, kezelhetetlenné válnak. Én úgy gondolom ez a fő oka annak, hogy sokan ellenzik.
2017. máj. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!