Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Laktózszegény életmód okozhat...

Laktózszegény életmód okozhat laktózérzékenységet?

Figyelt kérdés

A családban egyedül nálam nem voltak laktózérzékenységre utaló tünetek kb egy/másfél évvel ezelőttig.

Ettől függetlenül s mivel nem tudtuk megfizetni én is ezt az étrendet követtem.

De sajnos hasonló tünetek jelentkeztek nálam.A vizsgálatot természetesen elvégeztetem amit lehetőségem lesz rá.

Mit gondoltok lehetséges a fenti dolog?



2017. jún. 4. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Felnott korban alapesetben mindenki laktozerzekeny lesz, aki nem, annal egy genmutacio okozza. Termeszetes, hogy leall a laktaz enzim termeles.
2017. jún. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A legtöbb ember Európában alapesetben NEM laktózérzékeny, mert a szervezete termeli a laktóz bontására való enzimet.


Ha viszont laktózmentesen kezd tartósan étkezni, akkor ez az enzimtermelés leáll és kialakul a laktózérzékenység.

2017. jún. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem eszel tejtermékeket leáll a laktázenzimtermelés, szóval igen. Velem is ez történt. De meg lehet oldani a tejmentes étkezést simán.
2017. jún. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves válaszolók. Én 73 évesen lettem tej, és laktózérzékeny. Az pedig egy eget verő baromság, hogy aki nem fogyaszt laktóztartalmú ételeket, annál áll elő ez a helyzet. Ugyanis én a tejet is tejjel ettem, vagy tejszínnel. Aztán a hasnyálmirigyem kezdett el jelezni. Olyan alfa amiláz értékeket produkált, mint a szuper alkoholistáknak, pedig alkoholmentes vagyok vagy 30 éve. Viszont egy egyszerű vérvétel ( csak maszekban csinálják. Synklab labor ban) 5000.- ért határozottan kimutatta a súlyos laktózérzékenységet. Azóta én is jól vagyok, meg a hasnyálmirigyem is...

Ettől függetlenül nem értem a kérdező sirámát. hogy nem tudják megfizetni a laktózmentes étrendet. Ugyanis egy vasba sem kerül.

2017. jún. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!