Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet hasnyálmirigy gyulladas...

Lehet hasnyálmirigy gyulladas (vagy -rak? )

Figyelt kérdés

Mar majdnem masfel eve kezdodott a betegsegem, eloszor csak gyomorrontással, utana egyre tobbszor ment a hasam, de meg nem volt veszes. Alkoholra a tunetek erosodtek. Iden se mult el, igy elmentem gasztroenterologushoz, tejallergias vagyok igy azt termeszetesen elhagytam.

Gyomortukrozesen semmit nem találtak. Verkepem is jó. Hasi ultrahangra juliusban megyek.

A tuneteim viszont nem multak el, tobb honapja fajdogalt a hasam es 1-2hete sokkal rosszabb lett. Foleg etkezes utan, a koldok alatti reszen allandosult fajdalom az egesz teruleten, de neha belenyilall valamelyik oldalon vagy kozepen mintha kest szurkalnanak belem. Es nagyon feszul a hasam, fel vagyok puffadva, mindennap hasmenesem van(nem durvan, de sajnos ha nem vigyazok tele van emesztetlen dolgokkal). Termeszetgyogyasz szerint hasnyalmirigy alulmukodes az oka es mivel nem szivodik fel, emesztetlenul jut a belbe a kaja, begyullad a nyalkahartya es elhalnak a belbolyhok (nekem elvileg 30%a mar elhalt). De en nagyon megijedtem, az fajhat ennyire?


Köszönöm szépen elore is!


2017. jún. 19. 00:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyebkent hatba kisugarzo es/vagy bordaiv alatti fajdalom nincs, inkabb alatta faj nagyon.
2017. jún. 19. 00:42
 2/7 Garpe ***** válasza:
100%

Szia :)


Kísértetiesen ismerős a helyzet, amit leírtál. Én hasonlón mentem keresztül tavaly előtt.


Kezdjük a jó hírrel: nincs hasnyál mirigy problémád, nem vagy rákos. A gasztroenterologus, gyomor tükrözés és a vérkép ezeket nagyon gyorsan kimutatja, illetve ennyi idő alatt, lényegében belehaltál volna a dologba.


Rossz hír: nincs. :)


Amit itt leírtál abból nekem az jön le, hogy a hasad fáj. Ez így nagyon hülyén hangzik, de nagyon úgy tűnik. Legalábbis az én esetemben ez volt.

Elmesélem mi volt velem: én nem tudtam enni, éhes voltam, de nem bírtam enni, úgy éreztem ha ennék menten rosszul lennék; aztán voltak napok, hogy tudtam enni, ilyenkor előfordult az, hogy evés után éreztem iszonyatos fájdalmat, hányingert, görcsölt a hasam köldöki részénél és szúrt elöl, de olyan iszonyatosan, hogy mindenre gondoltam már, és hasmenés nekem is gyakori jelenség lett ekkoriban, kisebb puffadásos érzéssel. Az alkohol "fokozta" a dolgot, legalábbis iszonyatosan gyorsan másnaposság szerű élményem volt egy korty sörtől is.

Elmentem orvoshoz. Alternatív ember a háziorvosom meghallgatot, megtapogatta a hasamat, majd két mantrát javasolt, és felajánlotta, hogy beutalhat kellemetlen fájdalmas vizsgálatokra ahol valószínűleg ugyan azt fogják mondani, hogy nem találtak semmit. Így hát azzal, hogy nem vagyok beteg és két mantrával eljöttem.

Hát nem voltam beteg, de kutyálul éreztem magam és fájt, de nagyon. Próbáltam kamilla teát s midnent amit ajánl a házi patika, nem segített. Ekkor tanultam pszichológából a szomatizációról, ami röviden annyi, hogy testi tüneteket nem magyarázza semmi értelmes dolog betegség, vagy bármilyen szer, vagy fizikai sérülés. Eszembe jutott, hogy a doktor azzal adta a két matrát, hogy szerinte sok a stressz az életemben és valami leleki dolog van ebben. Kerestem egy pszichológust. Az segített, a dolog enyhült, aztán kitartóan dolgoztam s a végére rendbe jöttem. Azóta teljesen jól vagyok semmi ilyen bajom nincs.


Ez most egy gyakori dolognak tűnik, itt is jópár ilyen emberrel találkoztam, mellesleg a hasfájással orvoshoz érkező gyerekek jó része biza' nem beteg, hanem valami miatt "rosszul van".


Én úgy érzem veled is hasonló van. Ha van vagy volt abban az időben komolyabb, hajtás/konfliktus, netán az ilyen hasi dolgokkal kapcsolatban van valamilyen "parád", akkor érdemes lenne felkeresned egy pszichológust ezzel a dologgal. Esetleg olvass utána a szomatizációnak (Kökönyeinek van egy jókis cikke erről a mipszin). Ha gondolod írj privátot, és egy kicsit beszélgetünk erről (akár, te is ki nem a kérdező vagy, de megszólítva érzed magad e sorokat olvasva).


Kikartást és jobbulást! :)

2017. jún. 19. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Inkább valami gyulladásos bélbetegségre vagy pedig gluténérzékenységre utalnak a panaszaid, de semmiképp sem hasnyálmirigy problémára.


A természetgyógyászt pedig nagyon gyorsan felejtsd el, hatalmas bullshitvihar az egész!

2017. jún. 19. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2: kicsit megnyugodtam, koszonom:) en is iszok mindenfele gyogyteat ra meg mittudomen, de nem sokat segítenek. talan ideiglenesen az edesgyoker es/vagy a lenmagnyak vagy micsoda. en egyebkent nem gondolok lelki problemara, mert tény, hogy mikor elkezdodott nem voltam jo passzban, de mostanra elmultak az akkori gondjaim de az emesztesem csak rosszabb lett. de ha a tovabbi vizsgalatok sem mutatnak semmilyen elterest akkor lehet, hogy megprobalom a pszichológust.


#3: koszonom a valaszt Neked is. glutenerzekeny szerintem nem vagyok, mert gasztroenterologusnal a vervetel sem mutatta ki, verszegeny es vashianyos sem vagyok (pedig egyebkent par eve folyamatosan az voltam) bar a verkepem kb 1 honapja kaptam kezhez, akkor meg nem volt igy eldurvulva a dolog. par hetig gm etkeztem a tejmentes mellett, de nekem nagyon nehez volt mert vegetarianus is vagyok es imadom a glutent :D. de talan kiprobalom megint a gm-et, hatha javul.


amúgy a termeszetgyogyaszt kinomba latogattam meg, mert a gasztroenterologusnal lesz*rtak kb. es ezt nagyon sokan ajanlottak, igy gondoltam egy probat meger. 2 napja szedem az altala keszitett gyogyszereket, mi bajom lehet, maximum nem hatnak :D. még lehetseges, hogy egy beltukrozest bevallalnek, csak mire kapok megint időpontot gasztroenterologiara, onnan meg a tukrozesre szerintem megoszulok :(:D

2017. jún. 19. 07:33
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyebkent azert bizok a termeszetgyogyaszban valamennyire (orvosi diplomaja van egyebkent), mert mondta, h. krómhianyos vagyok, es az ugye allando (cukor)ehseggel jar es ez nekem nagyon megvan. Allandoan eszek, mert nem birom ki. De ennek ellenere meg le vagyok fogyva. :D Plusz a kazeinallergiat is meg tudta mondani, pedig nem szoltam rola elore. Persze lehet, csak veletlen, de azert picit remenykedem.
2017. jún. 19. 07:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Ha pancreatitis-ed, vagy hasnyálmirigy gyulladásos/rákod lenne, akkor a vérképed rossz lenne. És egy elég erős övszerű fájdalmad lenne, amit csak összegörnyedve bírnál ki.

Szerintem válts orvost és jobban vizsgáltasd magad ki.

2017. jún. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ja apropó, valószínűleg amit egy másik válaszoló írt: stressz. és lehet köze a szomatizációhoz.

Ezt hívják irritábilis bélszindrómának, tehát "pontos oka" nincs, csak stressz.

Colitic ulcerosa és a Crohn hasonló tünetekkel jár. De azt csak felismerték volna... Minden jót

2017. jún. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!