Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szörnyen fáj a torkom! Mit...

Szörnyen fáj a torkom! Mit tegyek még? 14\L

Figyelt kérdés

Vasárnap kezdődött, akkor talán még annyira nem is fájt. Viszont tegnap és ma nagyon!


Nem csak torokfájás, volt lázam is, 39 fölött, folyik az orrom, fájt a fejem.

De ez mind nem érdekelt, hiszen a torkom szörnyen fáj. Ennyire még nem volt rossz, és ilyen hosszú ideig sem egyfolytában.


A nyelvem fehér, anyám megnézte a torkom és azt mondta, hogy piros, de hátul nincs rajta fehér lepedék, ellenben azt mondta, hogy ,,hólyag" van rajta.


Mivel szinte megállás nélkül fáj, hol jobban, hol kevésbé, így már szinte mindent kipróbáltam.


Eddig torokfájásra Strepfent szedtem, az mindig bevált és az sem a leggyengébb gyógyszer szüleim szerint. Most ez egyáltalán nem hat...

Próbáltam a Faringo Stopot, de még annyit sem segített.

Ittam sok Neocitránt, szintén semmi.

(Úgy értem torokgyulladásra semmi, a lázamat levitték egyes gyógyszerek)

Ittam egy kis bort is, az nem volt rossz, viszont nem sokáig tartott.

Próbáltam a sós öblögetést, de nem bírtam, hányingerem lett.

(2 napja nagyon keveset eszek, tegnap szinte semmit)

Szájvízzel is öblögettem, nem lett jobb.

Ma kaptam Diclofenacot, de az sem hatott.

Az egyetlen gyógyszer amitől jobb is volt, az a Flector, egész jól hatott, viszont csak egy volt itthon.


Mi lehet ez, sima megfázás?

Mit csináljak még, hogy ne fájjon?


(Megyünk orvoshoz, viszont gondoltam felteszem, mivel úgysem fogok sokat aludni ma...)


Annyira idegesít, hogy nyelni sem tudok, hiszen szörnyen fáj, már sírtam is sokat, mivel folyamatosan fáj és nem hat rá semmi. Kérlek segítsetek! :(((((((



2017. júl. 19. 23:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmit. Van az a szint, amikor csak az antibiotikum segít
2017. júl. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Antibiotikum tartalmú gyógyszert is vettem be, az is csak kicsit enyhítette.(ez megfázás ellen volt)


Van direktbe antibiotikum is?(Csak ezt tartalmazó gyógyszer?


Elnézést a kérdésért, viszont utoljára 2 éve voltam beteg, viszont akkor én még nem figyeltem ilyenekre...2013ban pedig végképp nem, szóval ezekről én nem tudok.


Egyébként nagyon szépen köszönöm a gyors válaszodat!! :))

2017. júl. 20. 00:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Nemtudom megengedike a szuleid de en ugy emlekszem hogy nekem a jegkrem es a jegkocka segitett a fajdalom csillapitasaban, mikor mar nem birtam. De szt nem tudom hogy ettol lehete megg nagyobb bajod, inkabb kerdezz ra a szuleidnek.
2017. júl. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jégkrémet nem is, viszont ittam én már rá hideg vízet is, meleget is, de semmi.....

Köszi a választ! :)

2017. júl. 20. 00:21
 5/10 anonim ***** válasza:

Egy házi gyógymód:

Toroköblítés: 1 pohár kamilla teával, késhegyni szódabikarbónával kell naponta többször öblögetni. Többet ér bármilyen antibiotikumnál és hamarabb is gyógyul.

Az utólsó időben teafaolajat használok. Kb. 1-1,5 dl vízbe néhány csepp teafaolaj, jól összerázom és azzal öblögetem a torkom. Olyan gyakran, mikor csak eszembe jön. Két nap alatt minden rendben.

2017. júl. 20. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
torok fájásra igyál házi pálinkát (ne a bolti szart) nekem mindig segített, öblögesd vele a torkod ;)
2017. júl. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot orvos ír fel, azt és addig kell szedni, amit mond.
2017. júl. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mutass képet a torkodról,látatlanban nehéz bármit mondani.Nekem is gyakran van ilyen problémám.
2017. júl. 21. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A helyet hogy egy kérdésekkel foglalkozó fórummal közölted volna ezt. És a helyett hogy várod a válaszokat szerintem simán el mehetél volna egy diplomával rendelkező orvoshoz aki talán még 1 vagy 3 megoldást is javasolt volna már és semmi problémád nem lenne!
2017. júl. 22. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Am bocsi de 14 vagy nem? Azt irtad "antibiotikum tartalmú" de az rendkívül kis mennyiség!
2017. júl. 22. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!