Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A cukorbetegség okozta viszket...

A cukorbetegség okozta viszketés elmúlik allergiás gyógyszer szedésekor?

Figyelt kérdés
Az orvosom elküldött cukor vizsgálatra (vérévétel), mert össze-vissza viszketek a testemen. Pár nap múlva el tudok menni, de nagyon rossz a viszketés és kínomban bevettem egy Allegra tablettát és 1-2 óra múlva elmúlt a viszketés. Lehetséges, hogy nem is cukorbetegségem van? (Egyébként allergiás vagyok a kora tavaszi és késő nyári füvekre, de azok szemszárazságot és szemviszketést is okoznak, amik most nincsenek, csak a test viszketés.) Előre is köszönöm!

2017. júl. 24. 10:48
 1/6 enes ***** válasza:
Érdekes, hogy egy egyszerű viszketés miatt küldött el.. Nem is kérdezte meg például, hogy allergiás vagy-e? Nekem ez furcsa. Én bíznék az orvosban és elmennék.
2017. júl. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A cukorbetegsegnek semmi köze a viszketeshez. Cukorbetegség jellemző tünete a bő folyadek fogyasztás, gyakori vizeleturites, acetonos lehellet, es magas cukor, fáradtság, hirtelen fogyás. Szerintem szimplán egy allergia vizsgálatra kellene menned, de azert nem árt ha csinálnak egy vervetelt az ehgyomri cukrodra.
2017. júl. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 enes ***** válasza:
A cukorbetegségnek igenis lehet köze a viszketéshez, ha nem hiszed el, akkor nézz utána. A többi mind stimmel, és igazad van. :)
2017. júl. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hat nemtudom, ha mas gyanú nincs csak a viszketes, akkor nemhinnem h cukorbetegség. 12 eve vagyok 1es típusú cukorbeteg es sosem volt tole viszketesem. Egyebkent elozo vagyok.
2017. júl. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy a cukorbetegségkor jelentkező viszketés elmúlik-e allergiás gyógyszer szedésekor, vagy nem?

2017. júl. 25. 10:39
 6/6 enes ***** válasza:
Amit a cukorbetegség okoz az a cukorbetegség kezelésére múlik el. Az allergia nem fog a cukorbetegség kezelésére, a cukorbetegség okozta viszketés sem fog allergia gyógyszer hatására.
2017. júl. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!