Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbeteg vagyok es negy a...

Cukorbeteg vagyok es negy a hasam a gyogyszertol, mit egyek, igyak?

Figyelt kérdés
Nyilvan cukorbetegkent nem mindegy, viszont idopontom a diebetologiara 2 het mulva van, addig is a hazi orvos Mefpralt irt fel,amitol halostennek nem durvan, de megy a hasam. Most reggel elindultam iskolaba,de feluton leragadtam, ugy hogy epp haza fele tartok, es mar gondolkozok hogy mit lehetne enni/ inni ami megfogna a hasam annyira, hogy eltudjak jonni otthonrol. A segitseget elore is kpszonom!

2015. okt. 12. 08:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ezzel vissza kellene menni az orvoshoz!
2015. okt. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Telefon is létezik.
2015. okt. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Az orvos szolt elore, hogy varhato a hasmenes, nagyon gyakori mellekhatas. Sokaknal 1-2 honapig is eltart sajnos. Egyeblore etcsokit meg haztartasi kekszet talaltam, aki bevalhat es egy keveset ehetek belole.
2015. okt. 12. 09:09
 4/21 A kérdező kommentje:
Igen letezik a telefon, esetleg ha felelottos lenne az orvos telefonaltam is volna, nem velrtlenul nezelodok neten, es tettem itt fel kerdest.
2015. okt. 12. 09:11
 5/21 anonim ***** válasza:
Az étcsoki, háztartási keksz meg a cukorbetegség eléggé nem összeillö dolgok. Nem ártana a betegségedröl informálódni (internet!!)
2015. okt. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
A hazi orvos mondta az etcsokot, termeszetesen csak neha napjan es keveset, ezen kivul semmit nem tudok amit lehetne nekem mint cukorbeteg,de mint irtam diebetikushoz csak 2 het mulva jutok el. Internetem nagyon sok hulyeseg van, ismet irom hogy nem veletlenul kerdeztem. Nem a bunko okoskodasra vagyok kivancsi, mert te kedves harmadik csak ezt tetted, de ha annyira jartas vagy a dologban akkor mar legalabb annyit irtal volna hogy megis mit lehet cukorbetegkent ami megfogja a hasam. Orulnek hogyha az oldal azt a celt szolgalna amite valo, es nem a bunko okoskpdasrol szolna.
2015. okt. 12. 14:06
 7/21 anonim ***** válasza:

A harmadik vagyok: "legalabb annyit irtal volna hogy megis mit lehet cukorbetegkent ami megfogja a hasam"


Erre NEM LEHET válaszolni, mert minden egyes cukorbeteg más, másként reagál különbözö élelmiszerekre, és más mennyiségü szénhidrátot szabad neki naponta fogyasztania.


Éppen ezért vagy a háziorvoshoz menj vissza/hívd fel, vagy ha súlyosabb a dolog, akkor menj be az ügyeletre.


Ez nem bunkóskodás, hanem realitás, a legtöbb betegségre nem lehet interneten keresztül, távdiagnózis keretében tippeket adni. Ez fokozottan igaz a diabetes-re, ott igen kis diétahiba is komoly bajt okozhat.

2015. okt. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 szamo77db ***** válasza:
Meg kell beszélni ezt a problémát a kezelőorvosoddal. Bizonyára tud olyan gyógyszert felírni neked, amitől nem megy a hasad.
2015. okt. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

azt írod:"cukorbeteg vagyok"...ez mégis milyen mértékű? mivel méred, mikor méred, és hányszor? milyen szigorú a diétád?


Meforalt (is) szedek, diétázom, sosincs hasmenésem..

2015. okt. 13. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ismeteltem leirom hat: kezeloorvosom meg nincs, mert csak het het mulvara van idopontom, akkor megyek hozza eloszor, pont ezert nincs semmi fogalmam a dolgokrol. A gyogyszert a haziorvos irta, hogy addig is valamennyire szintet tartsa a dolgokat, de azt hogy mit, mibol mennyit szedjek, illetve milyen dietara van szuksegem azt a diabetologussal kell megbeszelnem, addig egy egyszeru dietat mondott az orvos.. Jo, ertem hogy mindenkinel mas, de megis fellehetne sorolni par dolgot, elvegre erre iranyulo a kerdes, es nem masra.
2015. okt. 13. 08:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!