Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit próbálhatnék még meg hogy...

Mit próbálhatnék még meg hogy javuljon a helyzetem?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok.

Tavaly novemberében kezdődött nálam ilyen gyomor probléma. Émelygés, beáll a gyomrom egy gombócra, kajálni nagyon nehezen tudok, közérzetem atom rossz lesz.

Voltam

ultrahangon 3-szor mindnen teljesen jó

röntgenen is voltam teljes mellkasi, hasi minden jó

gasztrónál voltam 5 ször volt gyomor tükrözés. Ott annyit mondott a doktornő, hogy horog alakú a gyomrom és nehezebben emésztem meg a zöldség féléket nyersen.

Vérvételek ezrét végig jártam, az is jó

Volt étel allergia tesztem, valami liszt érzékenységi tesztem, az is teljesen jó.

Szedtem sok gyógyszert probiotikumot stb. Nem mindig vagyok rosszul mindig egyik pillanatról másikra. Igazából nem tudom hova tenni a dolgot. 3 hete voltam délpestibe, ugyanis ugyan úgy megvolt az émelygés és hánytam is most de nem szoktam. Másodszor már elég sok vért is sikerült, de azt mondták biztos egy ér megpattant. Kórházba volt hasi ultrhang, röntgen, vérvétel, ekg. Had ne mondjam minden jó. Problémám továbbra is fenn áll! Mondom akkor tuti idegi alapon van ez. Elmentem ideg gondozóba, doktornő azt mondta nagy szorongás van bennem. Elkezdtem szedni homeopátiás "gyógyszert de nem az" Sajnos ez sem oldotta meg pedig javasolták hogy nagyon jó. De sosem gondoltam magam idegesnek stb. Ma szintén csak jött ez dolog és pillanat alatt rosszul éreztem magam nagyon. Munka így elég nehézkes, állandóan böfögök és fel vagyok fújódva. Székletem hol jó, hol nem. Egyszer sárgásabb színű, egyszer barnább. Ennek tetejére még van egy végbélrepedésem ami mindig visszaújul 2 hetente kb. Akkor mindig krémezek mindig majd enyhül, színre ilyen kicsit lilás ahol berepedt. Megmutattam azt is dokinak 2-3 mm fisszura látható. Igazából ezzel meglennék tudok vele élni, de ezzel a gyomor bajjal nem. Most azon gondolkodom visszamegyek gasztrohoz és legyen megint gyomortükrözés, és vastagbéltükrözés ami még nem volt. Igazából ragozhatnám még, de dióhéjba ennyi. Egyszerűen nem tudom mitől lehet ez. Nem bírok rájönni sehogy sem, gyógyteákat is próbáltam már, vitaminokat, probiotikumokat. Eléggé kezdek kiborulni most már, hogy majdnem 1 éve nem volt 2 hét hogy jól érezzem magam a bőrömbe. Valakinek volt már ilyesmi, vagy ehhez hasonló ? Bocs helyesírások miatt.



2017. aug. 22. 17:34
 1/2 anonim válasza:

Családon belül volt már akinek a lelki problémái fiziológiai tüneteket is okoztak. A standard orvosi vizsgálatok után (gasztroenter. is volt köztük) rendszeres pszichológushoz járás lett belőle. Rengeteg beszélgetés, lelki probléma gyökérokának feltárása, majd a terápia. A tünetek szépen lassan enyhültek, majd nagy részük meg is szűnt.

Talán mozdulj el ebbe az irányba is, mert az említett "nagy szorongás" biztos, hogy nem ok nélküli, és kezdeni kellene vele valmit. A megfelelő szakember megtalálására fodíts különösen gondot. Nálunk is csak a 2. jött be; meg kell találni vele a hangot, maximális bizalomnak kell kialakulnia részedről az irányába, különben nem fog tudni érdemben segíteni. Várhatóan nem 1-2 alkalmas találkozásra kell készülni, hanem akár hónapokra.

2017. aug. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Phantunnel ***** válasza:
Több dolog is lehet. Nem zárnám ki az idegi dolgokat. A munkád cseppet sem jár stresszel? Vagy vedd lazábban a dolgokat ha nem ,megy kénytelen leszel munkahelyet váltani! De persze lehet mástól is. Rengeteg dolog van amit te magad is kipróbálhatsz. Elsőnek azt ajánlanám, hogy étkezz rendszeresen. Egyél naponta 4-5x nem túl nagy adagokat. Lehetőleg könnyen emészthető minőségi ételeket fogyassz!Kerüld a zsíros, fűszeres ételeket! Sok folyadékot is vigyél be. Megfelelő mennyiségű rostról se feledkezz meg. A zabpehely erre tökéletes megoldás, Ez majd szépen kitakarít ! Ha ehhez az egészhez még súlyzós edzéseket is végzel akkor, gyakorlatilag nem mást csinálsz mint egy testépítő. Az is lehet hogy Crohn beteg vagy, mivel végbélrepedésed is van és enne a kialakulása sokszor a 20-as évek elején történik. Érdemes lenne esetleg még ezt is kivizsgálni. Viszont akár az vagy akár nem, a gyakori étkezés és a helyesen megválasztott táplálék mindenképpen javítani fog az állapotodon. Amit még e mellé ajánlok: Neurosan por. Nekem is rengeteget segített, megszünteti a gyomorégést, émelygést,puffadást, gyomorideget és egyéb emésztési zavarokat. Gyógynövényboltba pár 100 Ft ért hozzájutsz. Valamint vannak természetes nyugtatók és emésztést javító gyógynövényekből készült készítmények. Ilyen pl a Valeriana. Mindig legyen kéznél. Mikor rád jön a gyomorgörcs akkor gyorsan bekapsz 1-2 szemet. Ilyenkor ne erőltesd a kaját, csak igyál sokat! Gyógyulást!
2017. aug. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!