Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy a helyzetem...

Mit tegyek, hogy a helyzetem jobb legyen? Öngyilkossági gondolatok többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon kilátástalannak látom a helyzetem. Elkeseredésembe már ide írok,hátha valamivel tudtok hatni a lelkemre, gondolkodásomra. Úgy érzem nincs kiút..nem meghalni akarok,csak másképpen élni,de úgy érzem lehetőséget sem kapok. :(

Pánikbeteg vagyok,ami megkeseríti a napjaimat. Ha rám tör,akkor remegek,izzadok,hányingerem van,ökölődők. Félek,hogy hányni fogok vagy elájulni és stb. A munkahelyemen a legnehezebb ilyenkor. Van,hogy napokig nem is eszem,mert gyomoridegem van.

Anyámmal szőrnyű a kapcsolatom...Mióta élek én voltam a nem kívánatos gyermek. Soha nem ült le velem beszélgetni,nem kaptam szeretett, se anyagi támogatást még gyerekként sem. Szemben a testvéremmel. Ő máig el van tartva, ki van nyalva a segge. Engem meg folyamatosan költöztetnek át egyik szobából a másikba,mert ott se jó helyen vagyok,ahol éppen vagyok...Éjjel nappal hallgatni azt,ahogy nyal a testvéremnek komolyan hányinger. Volt,hogy a saját keresetemet nyúlták le,mert kellett a testvéremnek egy új bicajra...a tudtom nélkül konkrétan megloptak..aztán cska röhögnek,hogy jól van ez fontos. Amikor nekem meg nem maradt pénzem nadrágra,mert a legutolsó is szétkopott nem kaptam kölcsön..bezzeg a testvéremnek 30 ezerért vett egy új márkás nadrágot. Nem tudom már ezt elnézni...Albérletben gondolkodom,de nem igen találok a közelben 80-90ezernél olcsóbbat. Erre meg rámegy a havi keresetem.

A másik,ami miatt szenvedek...van egy párkapcsolatom 4 éve. Hozzám költözött kb 1 éve a barátom. Minden nap mondja,hogy szeret, ölelget,puszil stb...de semmi intimitás nincs köztünk. Elvagyunk,mint a haverok egymás mellett. Több nincs. Hiányolom az együttléteket. Nem érzem magam nőnek. Konkrétan úgy érzem szerethetetlen vagyok,hogy mindenkitől ezt kapom. Undorodom magamtól már. A külsömtől főleg...Szakításon gondolkodom,de úgy érzem egyedül maradnék,mert senkinek nem kellenék.


26L


2017. máj. 27. 08:15
 1/2 anonim válasza:

Szia. Átérzem amit írsz. Nekem is vannak gondjaim édesanyámmal elég sok, édeasapám nincs, se testvérem. Így igazából ő lenne az egyetlen ember, akire számíthatnák, de már nem egyszer hagyott itt egy pasiért és most is erre készül. Én még csak 19 éves vagyok. Szintúgy pánik beteg mint te, és szintúgy van egy kapcsolatom intimitás nélkül, de nekem az sem mondja, hogy szeret. Ezt azért írtam le, hogy lásd..nem vagy egyedül (sajnos.)


Keresned kellene egy pszichológust, akinek mindent elmondhatsz és ő segíteni fog. Szánj időt magadra, megkell tanulnod szeretni az életet és olyan emberek társaságát keresni, akiknek számítasz. A barátoddal ülj le beszélgetni és ha úgy érzitek nem rendbe hozható, akkor jobb külön. Hidd el találnál mást. Istenben hiszel? Én vallásos vagyok és nekem ez elég sokat segít. Talán neked is segítene egy pszichologussal együtt. Ha szeretnél, írj nyugodtan. :) Legyen szép napod! <3

2017. máj. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


A rossz kapcsolat többet ront a helyzeten, mint gondolnád, mind a családoddal, mind a "barátoddal". A legegyszerűbb, amit tehetnél, hogy külön költözöl egy egyszobás kis albérletbe. Azért ha nem Budán laksz, biztos, hogy találni fogsz 80-90 ezer alatt, de jól nézd meg, mielőtt szerződtök. Bár a Dáridó és a Nóta TV a szomszédból jobb, mint a családod légköre, azért ha már elköltözöl, próbálj meg teljes nyugalmat kialakítani magad körül. :) Ha a munkából hazaérve egyedül leszel otthon, sokkal több mindent át fogsz tudni gondolni tisztább fejjel, azzal foglalkozhatsz, amivel csak szeretnél, ráadásul a pénzedet is te oszthatod be, még ha nem is marad túl sok.

Egyébként nekem is volt pánikrohamom, igaz, csak kétszer. De szorongással folyamatosan kűzdök, és emberek között néha van olyan érzésem, mintha rám akarna törni. Én tudom, hogy a családom miatt alakult ki, pedig 4 éve megszakítottam velük minden kapcsolatot. Járok pszichológushoz, ha gondolod, beajánlom neked, nekem sokat segített.

Ha külön költözöl, vagy szakítasz, számíts rá, hogy lesznek rohamaid, főleg lefekvés előtt. Ilyenkor vagy kapcsold be a tévét, vagy menj le sétálni (nekem mondjuk a járás is nehezemre esett), de a lényeg, hogy tereld el valamivel a gondolataid. Ha csak egyhelyben fekszel, és reszketsz, akkor beszűkül a tudatod, és csak azon fogsz gondolkodni, hogy mikor halsz meg. Ha történik közben valami, akkor is benned lesz ez, de jóval kevésbé.


23/F

2017. máj. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!