Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Refluxos vagyok? Ezek lehetnek...

Refluxos vagyok? Ezek lehetnek a tünetei?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az alábbi tüneteim vannak: reggel korán néha,ahogy böfögök,akkor érzem,ahogy a böfögéssel jön fel egy kis sav is,ettől ég a nyelőcsövem és az egész szám is. A gyomrom égni nem szokott,de díszkomfort érzésem olykor-olykor van. Émelygek sokszor, nem kívánok semmit,undorom van. Sokszor van hányingerem is. A főtételeknél néha megy a hasam,de ez csak a főtt ételeknél jellemző.Fogytam is,mert nem mertem enni,hátha hányok is.

1 hónapig szedtem savlekötőt orvosi javaslatra. Akkor jó étvágyam volt ismét, hányinger nagyon ritkán jelentkezett és a hasmenés is megszűnt,max 1-2x volt bizonyos ételektől. A gyomrom amúgy kiskorom óta érzékeny. Főtt ételek után korábban is ment a hasam néha. Egyik nap megy tőle, a másik nap nem. A hányinger akkor van,ha nem eszek semmit,akkor émelygek. Ha meg eszek akkor utána 2 órával is előjön sok esetben a hányinger. Ha ideges vagyok (stresszelek sokat mindenen,most főleg ezeken,hogy így vagyok mindig..akkor is állandóan böfögök)

Helicobacter vizsgálatom negatív lett,röntgenen,uh-n, vérvételen még nem voltam.

Esetleg,aki refluxos vagy hasonlóan van. Tanácsot szeretnék kérni :(


24/L



2016. nov. 9. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a savlekötő hatott akkor mi a kérdés?
2016. nov. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
üdv. Nekem van refluxom. De pl. böfögéstől nem szokott égni a torkom. Pedig elég sokszor szoktam. Mert viccesnek tartom és bunkó is vagyok :) de ez részletkérdés. Én folyamatosan noacid ot szedek rá. Igazából csak egy esetben problémás. Ha bebaszcsi volt előző este és dolgozik a vörösboroskóla. Akkor nagyon durván érzem a reflux hátrányait. Hányinger lehet akkor,ha érzed,hogy a torkodat marja a sav. De hasmenés,stb. legalábbis nálam sosem volt tőle. Szerintem csak gasztroenterológus tudja 100% biztosra némi szondázás árán megmondani, hogy tutira az a bajod. Nálam a refluxot orvos megállapítása szerint a kockahasam okozza. Ti. szeretek jókat enni és egy nagy "kockába" rendeződött a hasam, az gravitálja el a hasfalamat úgy,hogy nem záródik rendesen a gyomorszáj. A böfögés inkább túl sok levegő nyelés meg szénsavas ital fogyasztás miatt szokott lenni. Az,hogy akkor sav jön fel még refluxmentes embereknél is előfordul. Próbáld ki,hogy igyál meg egy üveg rozét vagy savasabb fehéret, aztán feküdj az oldalara. Ha kis idő múlva ég a torkod akkor van refluxod,ha nem akkor valószínűleg nincs. :) Remélem azért a sok hülyeség között meglátod a jószándékú segíteni próbálást is. Mert van az is.
2016. nov. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen,ezek a reflux tünetei lehetnek. A gyomorsav túltengés nem csak refluxal jár,hanem a belek rendellenes működésével is,hizsen oda is csorog bőven a gyomorsav. Az UH semmit nem mutat ki ilyenkor,akárcsak a labor sem. A röntgen is csak akkor,ha már a krónikus gyulladástól van egy fekélyed, vagy megvastagodott a gyomornyálkahártyája. De pontos diagnózist csak gyomortükrözéssel tudnak mondani. Viszont,ha a savcsökkentő mellett nem voltak panaszaid,akkor egyértelmű,hogy ez a baj és szedni kell a gyógyszert,illtve igyál Salvus vizet.
2016. nov. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
ez a hanyingeres dolog lrhet , hogy fekely?!
2016. dec. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!