Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kaphattam a kullancstól...

Kaphattam a kullancstól fertözest?

Figyelt kérdés

20-an svedorszagban delutan 3-4 ora fele kinn voltunk gombazni unokatesommal es egy kullancsot talaltam masnap este, ki is huztam, fürdéskor, és nyoma nem volt, par nap mulva egy pici pattanas szerüseg lett a csipes helyén, de már az is nagyjából eltünt, de az is lehet pattanas volt, mert kinyomtam.

Most szeptember elsején, majdnem 2 hettel kesöbb beteg lettem, de orvoshoz nem mentem el, mert bevettem egy fajdalom csillapitot 37,4es lazam volt, utanna 38,3-as, de utanna olvastam, lyme kor nem lehet, nincs olyan csipes rajtam. Egyébként nem mondtam, hogy a laz mellett faj a torkom, es belülröl vörös, szopogato tablettat szedek ra. (itthon szinte mindig a hideg hütöböl kivett vizet iszom. Szerintetek ez csak egyszerü torokgyulladás?



2017. szept. 1. 18:39
 1/2 anonim ***** válasza:

"lyme kor nem lehet, nincs olyan csipes rajtam"


Súlyosan tévesek az infóid. Ha az égvilágon semmilyen csípés nincs rajtad, kullancsot sem találtál magadon, sőt, erdőn vagy mezőn sem jártál, még akkor is lehet Lyme-kór. És nagyon sokáig lappanghat.

A tüneteid egyébként valóban inkább torokgyulladásra utalnak, de orvoshoz azért nem ártana elmenni, mert nem biztos, hogy a szopogatós tablettáktól meggyógyulsz. Egy tüszős mandulagyulladásra pl. igen kevéssé hatékony.

2017. szept. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.
2017. szept. 1. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!