Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epeműtét után mit jelent az,...

Epeműtét után mit jelent az, hogy hasmenés?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy nekem is nemsokára epeműtétem lesz.Sokan mondják, hogy utána jelentkezik hasmenés, valakinek rövid időre, valakinek akár évekig.De ez pontosan mit jelent? Most tegyük fel, hogy nekem is hasmenésem lesz hosszü időn át.Most ez azt jelenti, hogy mindennapos hasmenésre kell gondolni? Azaz ez még a mindennapi dolgaimat is gátolhatja? Például nem fogok tudni elmenni egyet sétálni a parkba mert jöhet a hasmenés? Vagy ez csak néha jöhet elő és csak bizonyos ételek után?

2017. szept. 2. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Egsézen friss tapasztalatom van, 4 napja műtöttek. Azóta folyamatos hasmenésem van, már reggel kezdődik, és egész nap tart. Folyékony sárgás zöld a széklet, úgy kell elképzelni mint a kisbabák székletét kb. Egész napos hányinger is kíséri, puffadás, feszül az egész hasam, fájnak a sebek. Sajnos az nem igaz, hogy nem fáj, a műtét után nekem nagyon fájt, és még most is fájnak a sebek, a hátam szúr, az oldalam szúr, a köldökömnél szúr.... szóval lehet én viselem rosszul, de akik nekem mesélték hogy ez a műtét semmi, azok nem mondtak igazat, az biztos. Neked kitartást!
2017. szept. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nyilvan 4 napos műtét után még vannak fajdalmak itt-ott... de ez mar csak jobb lesz! Jóbulást!
2017. szept. 3. 17:39
 3/6 anonim válasza:

Szia. Már nem mostani a kérdés, de ha a műtéted megvolt, akkor talán hasznos a válasz.

Szeptemberben volt egy éve az epemutetem. Az “olyat eszek amitől mehet a hasam” kb azt jelenti, hogy bármit eszek, mehet a hasam. Van amikor lenyomok egy sajtburgert és semmi bajom, de van hogy úgy begorcsolok hogy menni sem tudok, van higy emellé hasmenés társul.

Pl megiszok egy kávét, órákig járok WC-re.

Én szülés után 3 hónappal estem át a műtéten, lassan megyek vissza dolgozni, de nem tudom így mi lesz, biztos sokat fogok fogyni, mert nem merek majd enni. :((

2017. dec. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
és ez örökre így marad?:(
2017. dec. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nem tudom.. van akinek igen, a szerencséseknek nem.
2017. dec. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#1 Azóta rendbejött az emésztésed? Én is így jártam, de remélem van még remény, hogy abbamarad a hasmenés. :(
2019. febr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!