Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » S. O. S.! Lebetegedtem, és...

Xyza8 kérdése:

S. O. S.! Lebetegedtem, és két nap múlva van az esküvőm! Mit tegyek? A tünetek enyhe hőemelkedés (37, 0), torokfájás, gyengeség, rossz közérzet. Köhögés, tüsszögés nincs.

Figyelt kérdés
Ha nem múlik el most szombatig, akkor hogyan/mivel tudom legalább a közérzetemet felturbózni egy rövid időre? Nem érdekel, ha amiatt utána rosszabbodna, nem rögtön megyünk nászútra, csak aznap legyek jól legalább egy fél napra.

2017. szept. 7. 09:52
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
31%

Én a Neocitránt nem javaslom. Az tipikusan lázas, tüsszögős, orrfolyós megfázásra van.

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem mindenképp orvoshoz kéne menni és gyógyszer kell. Nekem és a környezetemben is sokaknak volt ilyen baja mostanában, csak hőemelkedés, láz nem volt, torokfájás. Mind antibiotikumot kaptunk, mert bakteriális felülfertőződése volt. Az meg magától nem múlik el, akármilyen csodaszert is szedsz be.

2017. szept. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
35%

Jóó és ha a dokinál szed össze pont valamit?? :)

Semmi bajod csak kis őszi göthösség, én náthával is támolygok.....feküdj, pihenj... amúgy ez szénanátha is lehet! bár 37 fok az peteérés :P

2017. szept. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
52%

12: Még sose szedtem össze semmit dokinál.

Semmi baja nem lesz, ha látja egy orvos. Legalább tudja, hogy mi a baja és hogy mit kéne tenni.

2017. szept. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, a ti orvosotok milyen, az én házidokim ilyen esetben a konzervatív "sok folyadék, C-vitamin, legyen melegben, pihenjen" terápiát szokta javasolni, max felír Algopyrint, de antibiotikumot tuti nem első körben.
2017. szept. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Igen, jól lesz ez. Ha nagyon gáz dobj be egy energiaitalt!!

:) csak ne túl sokat..és ne egymás után.. duracell-lakodalmad lesz jól fogsz táncolni is:) ....Sok boldogságot.

2017. szept. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell ezzel orvoshoz menni, mert sok mindent nem fog veled csinálni.

Szedjél sok C-vitamint. Én javaslom a C1000+Calcium Sandoz pezsgőtablettát. Én mindennap szedek ebből, akár van bajom, akár nincs,. Ha van bajod, akkor lehet kettőt is. Amúgy pihenj és kész. Emellé én még Aspirin C-t szoktam szedni.

Ha esküvőn rosszabbul érzed magad, akkor Algopyrin. Az fél óra alatt helyrehoz.

2017. szept. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, komolyan, már attól kicsit jobban vagyok, hogy ennyi segítőkész ember van!! :) Na jó, azért hozzáteszem, hogy nem lett sajnos igazán jobb, sőt most már az orromat is fújom... A szüleim orvosok, talán pont ezért ők nem veszik annyira komolyan az ilyen kis megfázásos dolgokat, nem nagyon szoktak vele semmit csinálni, csak maximum adnak egy Algopyrint, ha lázam van vagy antibiotikumot, ha a váladékaim sárgák, de most átlátszó, tehát vírusos. Plusz úgy érzem, a torokgyulladás átfordult sav által kimart torokká, valószínűleg enyhe reflux. A savlekötővel nem most akarok elkezdeni kísérletezni, mert több negatívat hallottam róla, mint pozitívat. Tüneti kezelésre jó a szódabikarbónás langyos víz, de persze csak 1-2 napig reggelente, hosszú távon tudom, hogy nem szabad. Köszönöm mégegyszer, szerintem akkor algopyrin plusz gyömbér kombinációval kezdem holnap reggel!
2017. szept. 8. 06:59
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom,hogy csak most tudok válaszolni, mivel ezt a kúrát minél előbb kell elkezdeni.

Amikor a megfázásos tünetek első jelei mutatkoznak, én elkezdem szedni a Lizin-C kapszulát,az első nap három óránként

Mellé nagy adag D vitamint.

A lizin egy esszenciális aminosav mely immunerősítő, vírusölő, segít a szervezetnek a szövetek regenerálódásában, ellenanyagok termelésében.

Ha időben kezdem a kúrát az esetek többségében másnapra teljesen elmúlik a kellemetlen torokfájás, de a lizint egy hétig szedem csak kissebb adagban, ha nem múlik el akkor másnap is három óránként veszek be ez az adag már szokott hatni.

2017. szept. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Orvos szülők gyermekeként itt kérdezed meg, hogy mit csinálj? Ez aranyos volt! :)

Egyébként a válaszodból kiderült végre számomra, hogy mit jelent a sárga és az átlátszó orrváladék. Hasznos lett volna ez a tudás általános iskolás koromban, amikor ha nem volt kedvem suliba menni, és kicsit is rossz volt a közérzetem, már mentem is az orvoshoz. Megvizsgált, megnézte a torkomat, aztán kérdezte, hogy milyen színű váladék jön az orromból, sárgás vagy inkább színtelen, zöldes? Én meg soha nem tudtam, melyik a jó válasz, nehogy az legyen, hogy zöldest mondok, és az legyen a reakció, hogy jó, akkor semmi bajod, mehetsz iskolába. Ezért mindig úgy válaszoltam, hogy hú, hát mindenféle színű, ilyen is, olyan is. :)

Bocsánat az off-ért, de ezt el kellett mondanom.

Továbbra is minden jót kívánok az esküvőre!

2017. szept. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

#19 Igen, valóban viccesen hangzik, csak ők az átlagos eljárásban jártasak, amivel lassan, de biztosan meggyógyulhatunk, nem abban, hogy mivel lehet egy napra maximálisan felturbózni magad akár annak árán, hogy másnapra rosszabb is lehet. Arra gondoltam, talán valaki tudja, hogy pl. az énekesek hogyan csinálják, mert ők is betegek, de csak nagyon súlyos kór esetén mondják le, kis megfázás, nátha esetén nem, viszont sose látni rajtuk, úgyhogy biztos van valami csodaszer, ami rövid időre megszünteti a tüneteket.

#18 Köszönöm, akkor megpróbálkozom a lizinnel, hátha nekem is másnapra javíít a helyzeten.

2017. szept. 8. 10:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!